Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet-e hüvelygomba esetén...

Lehet-e hüvelygomba esetén tampont használni, ha megjött menzesz? Nem-e baj?

Figyelt kérdés

3 napja hüvelygombára gyanakszom, canestennel kenegetem magamat, mert viszketek. Viszont nem volt túrós, darabos folyásom, hanem csak tej színű nagyon kevés váladék. Ma reggel bekentem magamat, de délután már nem, mert nem éreztem viszketést. És délután meg is jött, nem viszketek csak egy kicsit néha éppen úgy mikor megszokott jönni.

De az is lehet hogy csak kidörzsölődött? Mert barátommal minden nap szeretkezünk és az utóbbi kicsit úgy sikerült, hogy már egy idő után száraz lettem és utána olyan lett mintha kidörzsölődött volna. És a barátomnak kicsit fehér cuccos és piros foltok vannak a makkján. Szerinte ez kidörzsölés mert ő is száraz volt egy idő után.

És éppen ezért nem tudom h most hüvelygombám van-e vagy kiszáradtam. Ezért kérdezem hogy lehet-e hüvelygomba vagy kiszáradás esetén tampont használni, ha megjött menzesz? Nem dörzsölődik ki a hüvelyem, vagy jobban előjön a gombásodás?


2010. aug. 24. 23:04
 1/3 anonim válasza:
én hüvelygombával is ugyan úgy használok tampont mindig, mert nekem visszatérő sajnos... eddig még nem volt belőle problémám, nem terjedt be a hüvely belsejébe, vagy ilyesmi...
2010. aug. 25. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez mind hülyeség, amit írtál, kedves kérdező. Valószínű, hogy gomba, mivel viszket. Ha gombád van, orvoshoz menj, mert a nők 93%-a szenved a betegségtől, és magától sosem gyógyul meg, mindig ki fog újulni. Szeretkezéstől nem fogsz hirtelen gombás lenni... Kivétel abban az esetben, ha a pH-d annyira le van gyengülve, hogy mindenféle irritációra begerjed. Lehet, hogy a te esetedben ez van, akkor szintén orvos, mert ez nem normális. Canesten-t nem javaslom, hogy kend magad, mert igaz, hogy kiváló gyógyszer, de a szervezet nagyon könnyen immúnissá válik a hatására, így orvos tud neked testre szabott gyógyszert adni. A menstruációval kapcsolatban annyit, hogy a tamponnak semmi köze a gombához, viszont ne tamponozz gombás fertőzés esetén, mert magadnak csinálsz rosszat... A menstruációs vérnek van egy alapvető tisztító hatása, akárhányan tagadják is. Nagyobb eséllyel tisztul ki belőled a sok gomba, ha hagyod, hogy csak kifolyjon a vér, használj betétet.
2010. aug. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nem kiszáradás, ez fertőzés. Ha elmúlt a menzesz, irány a doki. Menzesz alatt viszont tilos a krém használata.
2010. aug. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!