Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Másnak is felborította a...

Másnak is felborította a menstruációs ciklust a Covid vakcina? 30/N

Figyelt kérdés

Én a Pfizert kaptam - egyelőre csak az elsőt - és napokkal előbb jött meg, tovább is tartott, illetve nagyon fájdalmas volt, a fájdalomcsillapítóktól se múlt el, csak némiképp enyhült (ez nálam nem jellemző). Most pedig ovulációs vérzésem van, ami szintén nem volt jellemző rám már jó ideje.

Egyáltalán nem vagyok oltásellenes, nagyon örülök, hogy megkaptam az oltást, csak érdekelne, hogy ez lehet-e ettől, mert valahol azt olvastam, hogy igen.

Ti tapasztaltok hasonlókat?



2021. ápr. 29. 15:57
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
64%
19 vagyok. Olyan kíváncsi volnék mi lepontozni való van a válaszomon. De tényleg. Valaki nem hiszi el vagy mi? 😂 Nevetséges
2021. máj. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

21-es!

Pont annyira pontozták le, mint az enyémet, aki semmilyen rendellenességet nem tapasztalt.

Konklúzió: nincs jó válasz.

2021. máj. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Húh, nekem közti vérzésem van napok óta, 8 nap múlva kellene megjönnie... Ráadásul a következő oltásomat pont akkor fogok kapni, mikor menstruálok, na kíváncsi leszek.
2021. máj. 3. 11:15
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
13-as vagyok. Azt írtam 2 hete, hogy teljesen rendben megjött a menzeszem az oltás után 2 nappal, épp időben. Tegnap újra megjött, 15 napra. 30 éve vezetem a naptárba, soha nem maradt ki, soha nem volt semmi rendkívüli, mindig 27-28 naponta jött meg. Egyébként Sinopharm-ot kaptam, más mellékhatásom nem volt, de azért ez nagyon nem tetszik...
2021. máj. 15. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Már nemzetközi kutatás folyik a covid-menstruáció, covid oltás-menstruáció témakörben. Ugyanis egy Angliban folyt kísérlet alapján az oltott nők 25%-nak volt valami a menstruációjával (késett, előbb jött meg, sok volt, kevés volt, menopauzásnak megjött).


azt is pedzegetik, hogy lehetséges a nőknek elég lenne egy adag oltás is emiatt, hogy megkavarja a menstruációt.



dr. Antritter Zsófia, szülész-nőgyógyász szakorvos azt mondta, a jelenséggel már ők is találkoztak Magyarországon. Elmondta, több nő is jelentkezett már azzal, hogy a vártnál korábban kezdődött el nála a menstruáció az oltás után, de akár a favipiravir szedése közben is, azonban ennek szerinte semmilyen jelentősége nincsen, mert ahogy némelyik antibiotikum, így ezek a gyógyszerek is csak egyszeri alkalommal befolyásolják a ciklust.



A lap több szakértő nyilatkozatát is idézi a témában. Dr. Anar Yukhayev nőgyógyász szerint például vannak tanulmányok, amelyek szerint a koronavírus bejut az emberei sejtekbe, így a vesébe, a méhbe, de akár a méhlepénybe is. Az általa hivatkozott kínai kutatás szerint – amiben 200 nőt vizsgáltak, köztük olyanokat is, akik már átestek a koronavíruson – a nők 20-25 százaléka tapasztalt szabálytalanságot a menzeszében. Yukhayev hozzátette, még az is lehet, hogy nem is maga a vírus, hanem az antitestek vagy a gyulladásos reakciók okozzák a változást.



Egy másik szakértő szerint az ösztrogén is hatással van a koronavírusra, tehát van valamilyen kapcsolat, ami megváltoztathatja a ciklust.


„Egyelőre még nincs igazolva a menstruációs rendellenességek (erős, vagy szokatlan időben jelentkező menstruáció, posztmenopauzális korban bekövetkező vérzés) és a vérlemezkeszám-csökkenés között kapcsolat, de akár ez is lehet a jelenség hátterében” – írja Dobson Szabolcs gyógyszerész, az FB-csoport vezetője.



Azt is írja, hogy a British Medical Journal szerint április 5-ig az angol gyógyszerhatósághoz (MHRA) körülbelül 958 posztvakcinációs menstruációs rendellenesség bejelentés érkezett, amelyek között az AstraZeneca után kétszer akkora volt a bejelentések száma (643), mint a Pfizer-vakcinációt követően (315), ami önmagában még nem jelent semmit. Ugyanakkor ismert az AstraZeneca-vakcina ritka vérrögképződést (CVST) okozó hatása vérlemezkeszám-csökkenéssel társulva.



A szokatlanul erős menstruációs vérzést ezért okozhatja a háttérben meghúzódó vérlemezke-rendellenesség is, és az erős vérzés nyomán kialakuló vérszegénység (anémia) tovább súlyosbíthatja az alacsony vérlemezkeszám következményeit. Ezért a gyógyszerész arra buzdítja a nőket, hogy az oltást követő potenciális mellékhatásként minden furcsaságot jelentsenek az Országos Gyógyszerészeti Intézet felé a vakcináció és a menstruációs rendellenességek közötti kapcsolat tisztázására. Az egyik kommentelő pedig a világ legnagyobb ezirányú kutatására hívja fel a figyelmet: segíteni lehet azzal is, ha az észrevételeket jelentik a nők az Illinois Egyetemnél.



A magyar nők tapasztalásait támasztja alá a New York Times is, amelyben Sabra Klein, a Johns Hopkins Bloomberg Közegészségügyi Iskola immunológusa azt mondja, hogy



'a nemek közötti különbség teljesen összhangban áll a korábbi oltásokról szóló jelentésekkel".


Márciusban az Amerikai Egyesült Államokban beadott első 13,7 millió Covid-vakcina dózis mellékhatásairól 7000 ember jelentett, akik 79 százaléka nő volt. De korábbi tanulmányok is azt mutatják, hogy 1990-2016 között a nők az oltásokkal kapcsolatos anafilaxiás reakciók 80 százalékát jelentették. Összességében a nőknek több reakciójuk van az influenza és a hepatitis B elleni oltásokra, valamint a kombinált kanyaró-, mumpsz- és rubeola-oltásokra.



A különbségeknek sok oka lehet. A nők általában erősebb immunrendszerrel rendelkeznek, amely több antitestet képes előállítani az oltásokra adott válaszként, s ez kapcsolatban állhat olyan reproduktív hormonokkal, mint az ösztrogén, a progeszteron és a tesztoszteron. Az ösztrogén például az immunsejtekben több antitestet termelhet, a tesztoszteron pedig elnyomhatja az immunvegyszerek termelését a szervezetben.



Ezenkívül az immunrendszerrel kapcsolatos gének az X-kromoszómán vannak, amelyekből a nőknek két példányuk, a férfiaknak egy van. A tudósok úgy vélik, hogy ez részben megmagyarázza, miért több nő szenved autoimmun betegségben.



„A nőknek gyakran alacsonyabb dózisokra van szükségük ugyanahhoz az oltási reakcióhoz, mint a férfiaknak” – teszi hozzá Klein.

2021. máj. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Már mindegy. Megkaptam hétfőn a második adagot is. A doktornő kérdezett a mellékhatásokról, mondtam neki, hogy ez az 1 volt, ő is azt mondta, hogy viszonylag gyakori, ha nem rendeződne 2 hónapon belül, akkor keressem fel a nőgyógyászt.
2021. máj. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. szeretnék terhes lenni szept-október körül, de engem ez baromira elbizonytalanított, van egy jól működő ciklusom (11 éves korom óta és most 36 vagyok, tehát 25 éve), ahol a maximum eltérés 5 nap volt. Most így beadassa az ember magának és akkor teljesen összezavarodik a ciklus járkálhatok nőgyógyászhoz drága pénzért (nyilván magánba megy az ember, az államiba mire bejutok, inkább hagyjuk) és értékes hónapjaimat vesztegetem el?
2021. máj. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Szerintem amit a 4-es belinkelt az kamu, legtöbb fura Google fordítás, azért abban nem hiszek, hogy valaki kezet ráz egy oltottal és megjön a menszesze :D vagy kiütése lesz.


Ettől függetlenül én írtam a 25-ös hozzászólást, mert ciklus felborulás az van, oltottak vagy covidos emberek között.

2021. máj. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
56%

#27, sajnos a covid is sokaknak összezavarja a ciklusát, és mivel maga a betegség nagyobb hatás, a ciklus összezavarása is várhatóan súlyosabb, hosszabban tartó (de jó lenne ismerni a statisztikákat).


Emiatt nem érdemes kihagyni az oltást, ami nem okoz mindenkinél gondot és ha igen, általában magától rendeződik. De ha te más úton is el tudod kerülni hogy megfertőződj (vagy csak eléggé le tudod csökkenteni a valószínűségét), akkor tégy úgy. Nekem nem érné meg még évekig elzárkózva lenni.

2021. máj. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
27-es vagyok,engem a menopazua után újra menstruáló nők megrémítenek, miért kavar be a hormonba? Akár a covid, akár az oltás. Ez nem normális, hogy természetesen úton létrejött vírus ilyet tegyen, ami a légutakra megy rá elméletileg. Voltam már influenzás, sőt volt, hogy megvolt, amikor influenzás lettem 39 fokos lázzal és nem történt semmi a menstruációmmal. De kaptam már influenza oltást kb. 3x, sose volt semmi gondom vele, ott normális reakció volt, másnap kicsit kótyagos voltál, kis hőemelkedés, hidegrázás aztán kövi napra el is felejtetted, hogy kaptál bármit is, semmi köze nem volt a menstruációhoz.
2021. máj. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!