Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a Pcos betegségemre azt...

Ha a Pcos betegségemre azt mondta a nőgyógyász,hogy napi 160 g ch-t fogyaszthatok, akkor az kb napi 1920 Kcal jelent legjobb esetben is. Napi kalóriaszükségletem 1675 Kcal. A maradék 245 Kcalnál sokkal többet sportolnék le. Akkor hogy van ez?

Figyelt kérdés

A napi 1920 kcal úgy számoltam hogy táplálkozásom harmada ch,másik két harmada zsír és fehérje.

Nem akarok fogyni,csak izmosodnom kellene. De ez nekem inkább koplalásnak tűnik így,nem tudom ez hogy segítene rajtam.


2021. ápr. 27. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:
A nőgyógyász csak a ch-t, és nem a kalória szükségletedet korlátozta. Miért nem növeled meg a zsír és a fehérjebevitelt?
2021. ápr. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem nagyon tudsz ennél többet lemozogni, napi 1 óra sport elég. Amúgy meg mint előttem írták a többi makrót nyugodtan emelheted.
2021. ápr. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

És milyen táplálékot javasoltok ami ilyen mennyiségben tartalmaz zsírt és fehérjét? most nyílván nem tudok megenni egy kilós húst naponta pl,ezért nem értem ezt az egészet.

Napi 1 óra sporttal szerintem sokkal több kalóriát mozgok le. Ezt kb egy óra sétával lehetne.

2021. ápr. 27. 12:23
 4/9 anonim ***** válasza:
2# Lazán le lehet mozogni ennél többet... Egy óra sétával égetsz el ennyit. Ehhez még hozzájön a napi tevékenységek és a sport.
2021. ápr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A sajtokban alacsony szénhidráttartalom mellett sok a fehérje és a zsír.

A többihez nem értek.

2021. ápr. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bármilyen hús, felvágott, tejtermék (főleg sajt, túró), tojás. Próbáld ki a kaloriabazis.hu-t számol helyetted.
2021. ápr. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A 160 gramm szénhidrátot arányosan kell elosztanod étkezésenként. Ez nem egy tarthatatlan dolog, meg kell tervezni az étkezéseidet.

Pl. reggeli 30 g, tízórai 20 g, ebéd 50 g, uzsonna 20 g, vacsora 40 g.

Reggeli pl. teljeskiőrlésű kenyér, 2 tükörtojás, vaj, sonka.

A szénhidrátok jelentős része lassan felszívódó legyen (pl. bulgur, basmati rizs...) és mindig egészítsd ki zsírral és fehérjével.

Tojás, olajos magvak, jó minőségű sonkák, sovány húsok, sovány túró...

+ interneten rengeteg low carb receptet találsz

2021. ápr. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát alapból mondta hogy tejterméket és glutént ne egyek,szval a tejtermékek kizárva. Használom a kalóriabázist,eléggé küszködök ezzel az egésszel.
2021. ápr. 27. 17:42
 9/9 anonim ***** válasza:
A pcos diéta nem csak arról szól, hogy 160g ch. Nem mindenkinek jó a 160g, és az sem mindegy, hogy ez miből épül fel. Pcos esetén nem javasolt a zsírbevitelt növelni, mivel a telített zsírsavak növelik az ösztrogén szintet, rontják a pcos tüneteit és növelik a szívbetegségek kockázatát, ami egyébként is magas pcos-ben. Nézz utána, hogy milyen alapanyagokat lehet használni pcos-ben, ne csak a szénhidrátra figyelj.
2021. máj. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!