Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sok évig szedtem fogamzásgátló...

Sok évig szedtem fogamzásgátlót, majd abbahagytam. Azóta minden menstruáció előtt 5-6 napig pecsétléses vérzésem van, majd jön a rendes vérzés. Évek óta igy megy ez. Mi lehet a megoldás, hogy ne legyen a pecsétlés?

Figyelt kérdés

28 naposaka ciklusaim és a 23. napon kezdődik a pecsétlés. Van hogy erősebb, van hogy alig rózsasyin egy kicsit és néha meg barna és nem is piros. Ma van pl. a 24. napom és tegnap kezdődött. De ma már mensi szerű g9rcseim is vannak. Eddig legalább görcsök nem voltak. Hát ez egyre rosszabb lesz!

Majd ezek után jön meg rendesen a mensim és 6 napig tart.

Az orvosok nem nagyon csinálnak semmit. A mostani csinált hormonvizsgálatot, de annak még nincs meg az eredménye. A többiek meg max. felirnak valamit gomba ellen, amit már ki sem váltok.

Van valaki, akinek ilyen gondja volt és meggyógyult? Engem nagyon zavar, hogy igy majdnem két hétig tart a vérzésem. Mit tehetnék? Újra nem szeretnék fogamzásgátlót, mert babát is szeretnénk hamarosan.


2008. dec. 5. 21:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Az nagyon jó hogy volt hormonvizsgálat,annak kell megvárni az eredményét,és többet lehet megtudni,nálam is ez volt,csak én nem mentem vissza,mert babás lettem, de ha több mint valószínű hogy hormonzavar okozza,tudják kezelni.Amúgy én is ezért szerettem szedni a fog. gátlót,mert legalább nem 10 napig véreztem,nekem előtte is és utána is volt pecsételés.
2008. dec. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is így kezdődik a menstruáció egy ideje. Azt is olvastam, hogy akkor is előfordulhat ilyen, ha nincs peteérés, de nálam szerencsére az rendben van. Valószínű hormonális az ok. Sárgatest elégtelenség is lehet, lehet nem termel megfelelő mennyiségű progeszteront, vagy valamiért felborul az ösztrogén-progeszteron egyensúly, ezért hamarabb kezdődik a vérzés. Igaz a menstruáció első napja a rendes vérzés első napja, de a baránázás, pecsételés is vér, csak mire oda érkezik, ahol észreveszed, addigra elszíneződik. Azonban elég gyakori jelenség, nem kell megijedni tőle. Kisbaba előtt érdemes persze azért rendbehozatni. Nekem határozottan jobb lett, mióta naponta szedek folsavat, multivitamint, plusz c vitamint, ciklus elején pedig cickafark teát iszom.
2008. dec. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!