Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit lehet tudni a PCO-szindróm...

Mit lehet tudni a PCO-szindrómáról?

Figyelt kérdés

21 éves nő vagyok. PCO-szindrómát diagnosztizáltak nállam. Fogamzásgátlót írtak fel hogy megjöjjön a havim, de most hogy babát szeretnénk és abbahagytam a tabletták szedését, 4 hónap után ujra megszünt a menstruációm. Már 3 hónapja nincs menszeszem. Lehet hogy áldott állapotban vagyok? ( a teszteknek negytív eredményei voltak) Egyáltalán mekkora az esélyem hogy egyszer valaha babánk legyen?

A kérdésemre a válaszokat nagyon szépen köszönöm!!!


2010. aug. 19. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Írd be a keresőbe,ott pontos információt kaphatsz. Nemrégen olvastam,de csak annyira emlékszem belőle,hogy születési rendellenesség,a petefészek nem termel petét.
2010. aug. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem a PCO orvosi kezelésre szorul.

A menstruáció kimaradását is ez okozhatja.

Mindenképp diétázz, és mozofgj sokat, a vércukorszinzed figyeld, meg beszélj orvossal.

A fog-gátlótól meg nem lesz peteéréses vérzés, hanem megvonásos, így annak ,aki hamarosan gyereket szeretne, sztem nem épp célszerű azt felírni. Van más vérzést stimuláló gyógyszer is.

Sztem menj el endokrinológus-nőgyógyászhoz.

A baba meg "Ha akar úgy is jön, ha nem akar, úgyse jön!" :) Ne légy pesszimista!

2010. aug. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

mindenképp menj dokihoz,lehet babád,csak kicsit nehezebben, ez egy örökletes anyagcserezavar.

a teherbeesés kategória keresőjébe üsd be a pco-t sok kérdést kidob.nekem metfogammát írt ki a doki+szedem a barátcserje kapszulát, szépen rendbejött a ciklusom,igaz kellett hozzá majd 1 év.

üdv, egy pcos.

2010. aug. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is 21 éves nő vagyok és PCOS-m van. Mondtad a dokinak, hogy babát szeretnél? Egyébként endokrinológushoz mindenképp el kell menned!!!! Én Merkformint szedek és azt mondta, hogy valószínűleg addig kell majd szednem, míg nem szeretnék babát. Ha PCOS vagy, akkor kezeltetni kell magad, mert akkor nehezen fog összejönni a baba.

2010. aug. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Attól is függ, hogy neked mivel van probléma. Sajnos nem vszínű, hogy áldott állapotban van, a menzesz kimaradása inkább a PCO miatt van sajna.

Először is el kell menned egy endokrinológushoz és kivizsgáltatni a dolgot.

A legtöbbször inzulin rezisztencia áll fenn, amit metforminnal lehet kezelni. (Ilyen esetben jellemző a túlsúly, amit az illető nem nagyon tud leadni)

De okozhat PCO-t hipofízis adenóma is vagy épp pajzsmirigyprobléma is. A kezelés pedig attól függ, hogy nálad mi a helyzet.

Nekem pl még mindig vizsgálják, hogy mégis mi okozza, mert a magas tesztoszteronon kívül semmi bajom (se inzulinrezisztencia, se hipofízis, se pajzsmirigy probléma..)

Lehet picit nehezebb lesz teherbe esned, mint más pároknak, de ne keseredj el!

Csak tényleg próbálj meg egy lelkiismeretes orvost találni:)

2010. aug. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!