Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a baj? (Kérdésed túl...

Mi lehet a baj? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. 4 éve jött meg az első menstruációm. Volt, hogy késett, "sietett" pár napot, esetleg kimaradt egy évben egyszer egy hónapot, aztán 1 éve beállt 27-28 naposra a ciklusom.Viszont mostanában teljesen megzavarodot az utóbbi pár hónapban. Áprilisban kezdődtek a gondok. Márciusban megjött rendesen 28 napra a mens-óm 31.-én(márc.) Aztán Április kimaradt, és május 19.-én jött meg. Utána június kimaradt és július 13.-án jött meg. Most pedig ugye még nem jött meg, 2-3 napja késik. Mi bajom lehet? Terhes nem lehetek, mert egy hete vesztettem el a szüzességem, óvszerrel védekeztünk, meg hát előtte kezdődtek ugye a gondok. Kérem segítsen! Anyukám szerint nem kell nőgyógyászhoz menni, mert, hogy 16 évesen ne vizsgáljon még nőgyógyász..stb. :(
2010. aug. 15. 15:46
 1/7 anonim válasza:
Az igaz,hogy még fiatal vagy és a menzeszed nem állt be, de azért egy nődokihoz el kéne menni, még ha nem is vizsgál meg, mert anyukád nem szeretné, de az sem ártana,lehet hogy úgy mint nekem, fogamzásgátlót javasol, a rendszeresítéshez.
2010. aug. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pdeig mindenképpen menj el nögyógyászhoz - mi az, hogy 16 évesen még ne vizsgáljon meg? Ez igencsak nagy hülyeség anyád részéröl. Ha meg már nemi életet is élsz, akkor különösen ajánlott.

A kimaradó menzesznek lehet az az oka, hogy csak az egyik petefészked müködik rendesen - ezért marad ki minden második - ennek az okát pedig feltétlen ki kell vizsgáltatni, mert ha már hosszabb ideig rendszeres volt és nemrég változott meg, akkor annak oka van. Persze lehet más ok is, távdiagnózist nem lehet felállitani.

A nögyógyászhoz meg egyedül is elmehetsz, nem kell anyádnak elkisérni - viszont nem várj sokáig, mert ha baj van, akkor minél elöbb kezeltetni kell.

2010. aug. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én véleményem is az, hogy lássa nőgyógyász. Abból baj nem lehet. Ennyiből nem lehet, és nem is szabad diagnózist mondani. Egyébként a nemi élet megkezdésével illik, hogy az embernek legyen nőgyógyásza. Édesanya pedig ne féljen, a nőgyógyász nem harap...


végzős orvostanhallgató

2010. aug. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves végzős orvostanhallgató! Akkor azt hiszem megfogadom a tanácsát és elmegyek orvoshoz, de azt hiszem egyedül. Egyébként Ön milyen orvos lesz? Ha szabad kíváncsiskodni persze. A többi választ is nagyon szépen köszönöm!
2010. aug. 15. 20:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy megfogadja tanácsom.


Altatóorvosként vagy szülészként vagy belgyógyászként is el tudnám képzelni az életemet. A választásban a társadalmi igények, ill. felkínált lehetőségek is segíteni fognak. Sajnálatos módon el fogom hagyni az országot az alulfizetettség (2,5 milló diákhitel tartozást hogy lehet nettó 100000-ból fizetni... csak évtizedek alatt lehet visszafizetni ennyiből... Németo. 650000 Ft kezdőfizut ad), a nagyon erős hierarchia(nehéz előrelépni) és az orvostársadalom felé táplált bizalmatlanság és el nem ismerés miatt is (lsd eü. dolgozók rendszeres verbális és fizikai bántalmazása). És mivel más képzettségem nincs, ezzel a tudással kell kezdenem valamit. És még mielőtt valaki leszólna, hogy az adófizetők pénzét nyúltam le az oktatás által, üzenem, hogy a szüleim által befizetett adó fedezi az oktatásom. A szüleimnek tartozom, nem másnak.


végzős orvostanhallgató

2010. aug. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az újabb válaszát! :) Nagyon örülök, hogy szánt rám ennyi időt! Szeretnék még egy valamit kérdezni, ha tud és van ideje, kérem válaszoljon erre az utolsó kérdésre! Nagyon hálás lennék. Tehát utána olvastam, hogy volt-e már valaki ilyen helyzetben, hogy csak 2 havonta jelentkezett a menstruációja. Találtam egy "irományt", amiben az állt, hogy ennek oka, igen nagy valószínűséggel az, hogy csak az egyik petefészek működik. Ez lehetséges? Tegyek fel, hogy ez a bajom. Akkor az azt jelenti, hogy jelen pillanatban nem eshetnék teherbe ( természetesen védekezünk, nem emiatt érdekel), vagy , hogy ne adj' Isten meddő lehetek egész életemben :( Nagyon meg vagyok ijedve. :( Még nem kértem időpontot, a kisvárosomtól kb. 40km-re van a legközelebbi kórház, SZTK, vagy magán nőgyógyász, ahova el tudnék menni, és úgy néz ki, úgy kell el mennem, hogy anyunak nem mondom, mivel ő nem szeretne elvinni:S Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm!
2010. aug. 16. 18:20
 7/7 anonim ***** válasza:

A ciklus hosszának szabályozása alapvetően a hypothalamusban dől el, amely az agy egy része. A petefészkek ezen irányításra reagálnak. Ha az egyik működése kiesik, a másik tudja pótolni. Erre jó példák is vannak, pl. azon nők, akiknek valamilyen ok miatt az egyik petefészkét eltávolították. A ciklusuk maradt olyan, amilyen volt azelőtt és a teherbe esést sem befolyásolta. Édesanyám erre a legjobb példa.


végzős orvostanhallgató


Ui: kár, hogy nincs, aki elkísérje, a lelki támogatás szükséges lenne

2010. aug. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!