Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges hogy a fogamzásgátl...

Lehetséges hogy a fogamzásgátló bezavar?

Figyelt kérdés
8éve nem szedtem fogamzásgátló tablettát,de már annyira elviselhetetlen a menszeszi fájdalom,hogy a dokim felírt.Az 5-dik napon kellett elkezdenem,azaz eddig 4 szem tablettát vettem be,és már megint olyan fájdalmaim vannak mintha meg akarna jönni újra,pedig csak 3 napja múlt el.Lehet hogy megint menstruálni fogok?Lehetséges?
2010. aug. 13. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
konzultálj az orvosoddal. azt azonban nem értem, hogy miért írt fel fog-gátlót menstruációs fájdalomra. vannak spec fájdalomcsillapítók, amik erre vannak kitalálva...
2010. aug. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát addig nem akarok konzultálni amig nem jön meg.Azért a fogamzásgátló is enyhítí a dolgokat,8 évvel ezelött amikor szedtem elviselhetőbb volt a menzesz,most minden hónapban a kórházban kötök ki.
2010. aug. 13. 19:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is fogamzásgátlót írt fel az orvos, mivel már minden mást kipróbáltam, hogy enyhítsem a görcsöket, de a múlt hónapban az ügyeleten kötöttem ki...

Úgyhogy hagyjuk ezt, hogy miért íratta fel. Gondolom a kérdező is próbált már egyéb lehetőségeket, amik nem használtak.


Milyen gyógyszert szedsz?

Lehetséges, hogy ez egy mellékhatása a gyógyszernek, nézd meg a betegtájékoztatót. Ha nem ezt szedted azelőtt, akkor lehet, hogy szimplán nem jó neked, és váltani kell majd. Szerintem várj egy kicsit (bár, ha tényleg megint görcsölsz, akkor könnyű ezt így mondani...). Általában én a pecsételős vérzésről olvasok, mint lehetséges legtöbb mellékhatás, illetve a fejfájás még, amire a legtöbben panaszkodni szoktak.


Nekem olyan nem volt még, hogy 3 nap múlva ismét megjött, de volt már olyan, hogy elmúlt, és másnap megint véreztem, és ugyanúgy fájt a hasam, mint első nap, de utána elmúlt. (Mondjuk én nem szedtem gyógyszert akkor sem.)

2010. aug. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kössz!Hagyjad,még azt sem tudja leírni hogy "fogamzásgátló".Volina a gyógyszer neve,és meg is néztem a mellékhatást(jó hogy mondtad:-)),oda az van írva,hogy "menstruáció közötti vérzés".Tehát lehetséges.Viszont bevallom még életemben nem láttam ekkora használati utasítást,ebből simán ki jönne egy 10 oldalas kiskönyv:-).
2010. aug. 13. 20:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló vagyok.


Akkor valószínű, hogy kezdi szokni a szervezeted a bogyót, és ez annak a tünete. (Ugye az első 3 hónapban normálisak ezek.)

Habár most olvastam, hogy 5. nap kezdted szedni a gyógyszert, így elvileg nagyon kevés esélyének kéne lennie, hogy köztes vérzés jelentkezzen (legalábbis legtöbb ismerősöm, és orvosok is ezt állítják), de kis százalékban előfordul. Nekem orvos pl. a 3. napra mondta, hogy onnan kezdjem el szedni most a gyógyszert, ugyanebből az okból kifolyólag.

Szerintem ne aggódj, ha meg nem vérzel, és a fájdalom is elmúlik, akkor főleg nincs ok rá.

Esetleg lehet még az időjárás-változás is, ami előhozza ezt, vagy valami hidegebb ért, és picit felfáztál. :)


De ha a tünet(ek) súlyosbodnak (annyira, hogy elviselhetetlenek lesznek), akkor mindenképp keresd fel az orvosodat, amint lehetséges, mert akkor a gyógyszert valószínűleg a szervezeted nem nagyon kedveli. :)

2010. aug. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké.Köszi:-)!
2010. aug. 14. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!