Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a páromnak és nekem sem...

Ha a páromnak és nekem sem volt előzőleg szexuális kapcsolatunk, akkor lehetetlen, hogy HPV vírussal fertőzöttek vagyunk?

Figyelt kérdés
Sokat olvasgattam a méhnyakrákról az elmúlt időszakban. Sajnos ezen a téren elég kevés információval rendelkezem. 24 évesen lett párom. Egy éve vagyunk együtt. Tudom, hogy ez nagyon felelőtlen dolog, de még sohasem voltam nőgyógyásznál. Tettetek minden orvostól, félek mindennemű diagnózistól, ugyanis van pár egészségügyi problémám. Most rászántam magam egy vizsgálatra, a menstruációm után azonnal elmegyek egy orvoshoz. De elgondolkodtam a fő kérdésén, hogy a HPV vírus, és főleg azok, amelyek rákot okoznak, kizárhatóak-e ilyen esetben?
2020. nov. 30. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A HPV terjedhet nem nemi úton is, pl. elkapart szemölcs útján vagy az anya fertőzöttsége esetén átadhatja a gyerekének, de ezek nagyon ritka esetek. Az esetek legnagyobb többségében nemi úton terjed. Aggódj valami más miatt:)
2020. nov. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%

Elöször is a HPV okozHAT rákot, de nem feltétlen okoz is, mert a felnött lakosság nagy részében kimutatható, ennek ellenére a többségnek nincs töle semmi baja sem.

Másrészt az orvos ki tudja mutatni, ha elöfordul nálad ez a vírus, fokozott ellenörzés mellett nem sok baj lehet belöl.

2020. nov. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne aggodj a vizsgalat miatt, szerintem egy fogtomes ezerszer rosszabb :D

Viszont arra figyelj, hogy evente rakszuresre mindenkeppen menj el, ezt ne hagyd ki.

2020. nov. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!