Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Segítség, lehet ezért nem jön...

Segítség, lehet ezért nem jön meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok 20 éves lány vagyok! A menstruációm már több, mint 5 hete nem jött meg és már nagyon ideges vagyok miatta! PCO-gyanús vagyok, ezzel is vizsgáltak, bőrzsírosodás és menstruációs problémák. De eddig mindig megjött, maximum össze-vissza, DE megjött! Terhes nem lehetek!

Arra gondolok, hogy az utóbbi hónapokban fogyózom (56 kg voltam, nem kövér igazából) és a legtöbb esetben nem ettem többet, mint napi 600 kcal! Ez okozhatja? Mit tegyek?


Légyszi normális válaszokat, köszönöm előre is!


2010. aug. 10. 07:57
 1/6 anonim ***** válasza:
PCO és az említett kevesebb kalóriabevitel (mely hatással van a hormonháztartásodra, felboríthatja azt) is lehet az oka.
2010. aug. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, de azért írtam hogy a PCO-val is megjött eddig, szóval nem hiszem, hogy ez ilyen hirtelen megváltozna!

Egyek többet? De nem akarok visszahízni!

2010. aug. 10. 08:12
 3/6 anonim ***** válasza:

nem eszel sokkal többet egy anorexiásnál. és ugye, az anorexiában kísérőtünet a menstruáció elmaradása. nálad erre még rájön egy PCOS-es megborult hormonháztartás...


igen, normálisan kéne étkezned!

2010. aug. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tudod, mit nem értek? HA PCO gyanús vagy, akkor mi a lósz*rnak súlyosbítod még a helyzetet koplalással, ha ráadásul "nem vagy igazából kövér"?

A PCO-n sokat lehet javítani diétával, de ez speciális diéta, nem 600 kalóriás koplalás.

[link]

A kezelésnél megtalálod a diétát.


Mellesleg 600 kalórián nem lehet élni, előbb-utóbb úgyis visszahízol, már akkor is, ha 1000 kalóriát eszel. Pedig ez még mindig drasztikus diétának minősül, hiszen kb. 2000 kalóriára van szükséged (a súlytartáshoz). Kb. 1500 kalóriával le tudtál volna normálisan fogyni, de most így jól tönkretetted magad.

2010. aug. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
AZ előzőekre hallgass szerintem,de az izgulás/feszültség/nyugtalanság is okozhatja.
2010. aug. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazatok van, köszönöm! Majd többet sportolok, hogy ne hízzak vissza legfeljebb!
2010. aug. 10. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!