Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 12 éves lány vagyok! Mit tegyek?

12 éves lány vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
11 évesen jött meg a menstruációm és mindig görcsöl a hasam mikor megvan:( Mit csináljak h ne görcsöljön?
2010. aug. 7. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Algoflex M
2010. aug. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Melegít hatására néha enyhül nekem. De leginkább próbálok sokat aludni. Ha nem használ az algoflex M én cathaflant szoktam bevenni, de ezt neked még nem ajánlanám. Erős gyógyszer.
2010. aug. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

sportolj, bármennyire is úgy érzed, megmozdulni sincs olyankor kedved, de a sport segít ;) + kérj tanácsot a gyerekorvosodtól, hátha tud ajánlani valami homeopátiás gyógyszert, ha rögtön algoflexxel vagy nospával kezded, akkor egy idő után azok nemigen fognak hatni...kitartás, általában egy pár év és a menstruációval járó panaszok enyhülni fognak, sőt pár év múlva, úgyis szükséged esz fogamzásgátlásra és a fogamzásgátló tabletta is fog segíteni ;)


Szóval: sport és kérj tanácsot a dokidtól ;)

2010. aug. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én 21 éves vagyok ,szintén 11 éves korom óta szenvedek ezzel. Minden alkalommal nagyon erős görcsök. Nálam az algoflex m csak rosszabb volt még a gyomrom is görcsölt tőle, a no-spa ami még hatásos volt de azt sem egyesével szedtem és úgy azonkívűl a meristin szintén úgy ,de ezek is ma már mintha alig használnának , most úgy szoktam ,hogy ezeket külön algopirinnel és akkor vmit enyhűl. Kis koromban azt mondták írnak fogamzás gátlót attól jobb lesz ,semmit nem használt.. miután pár doki okosságán átestem semmi hasznom nem volt persze ,közölték velem ,hogy majd ha szülni fogok ez változik ,aranyos:) segíteni nem tudok nagyon ,hiszen különböző szervezet vagyunk ,de remélem egy két dolgot le tudsz szűrni ezekből.
2010. aug. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönömszépen a válaszokat!:)

A sportra nem is gondoltam:)

Mert olyankor megse tudok mozdulni:S:S

2010. aug. 8. 00:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk a suliban, adtak egy kis felvilágositó könyvet, abban benne volt, hogy milyen pózok segitenek egyhiteni a görcsöket. mindenféle tornagyakorlat volt benne. persze nekem csak pár percig hatottak, de jó volt ;) ami azt illeti, én nem görcsölök, de nagyon fáj a hasam..a görcsnél jobb, de nem sokkal..=/ ezért nem görcsoldót, hanem egyszerű fájdalomcsillapitót szedek. (panadol) 13/L
2010. aug. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
egy fedő tetjét melegitslétek meg mikróba és tekerjétek be törölközöbe és tedd rá a hasadra..nekem bevált :D
2010. aug. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:):)
2010. aug. 18. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!