Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Váltás yasminelle tabira. Mi...

Váltás yasminelle tabira. Mi a különbség a két kezdés között?

Figyelt kérdés

A tájékoztatóban azoknak akik előtte már szedtek hormonális fogamzásgátló két lehetőséget kínálnak fel> 1. a menzi első napján kell elkezdeni a tabit, 2. a tablettamentes időszak után kell elkezdeni a tabit,tehát a 8.napon.

Az érdekelne,hogy melyik esetben mikortól van védelem. Úgy tudom ha első napon kezdjük el szedni akkor 1 hét után már véd,viszont a másik nincs a leírásban (vagy én bénáztam :)

Ti melyikkel kezdtetek és mikortól nem védekeztetek más eszközzel? (milligestről térnék át az egy 3fázisú tabletta) és bevallom aggályaim vannak azzal,hogy egy hónapig nem jön meg mert "rászedem a gyógyszert...ez hülyeség lenne?


2010. aug. 6. 21:48
 1/8 Sexylady ***** válasza:
én csak jasminelle-t szedek, és azt hiszem úgy van, hogy ha mensi első napjától szeded, akkor azonnal véd, ha 5. naptól, akkor egy hét után
2010. aug. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

szia,


a tájékoztatóban nincs olyan lehetőség,hogy az 5.-ik napon :S

ott a 8.nap van még megadva. és én az preferálnám,de azért érdekelne,hogy mikortól nem kell más kiegészítő eszköz.

2010. aug. 6. 22:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Én annak idején Lindynette20 fogamzásgátlóról váltottam át Yasminelle-re,vagyis egy kombinált,azaz többféle hormont tartalmazó,de EGYFÁZISÚ /tehát minden tablettában azonos mennyiségű hatóanyagot tartalmazó/ szerről egy másik kombinált egyfázisú szerre,úgy,hogy az utolsó Lindynette bevétele utáni 8. napon,vagyis amikor a megszokott módon elkezdtem volna az új levelet,már a Yasminelle első tablettáját vettem be.És így nem volt szükségem kiegészítő védekezésre,nem lett semmi problémám.


Na most Te viszont egy kombinált és TÖBBFÁZISÚ (tablettánként eltérő mennyiségű hatóanyagot tartalmazó) készítményről akarsz egy EGYFÁZISÚRA áttérni,ami azért egy kicsit másabb helyzet,szerintem az lenne a legbiztosabb,ha a nőgyógyászodat kérdeznéd meg erről,mert szerintem itt ahány ember,annyiféle készítményt szed,annyiféle véleményt hallasz majd...A legbiztosabb az,amit az orvos mond.


Üdv:25/L

2010. aug. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen a nődoki a mérvadó,de 1,5 hónappal ezelőtt voltam nála és teljesen elfelejtettem. valószínüleg megkeresem telefonon,talán elérem így a nyáron. ha meg nem akkor követem a tájékoztatóban leírtakat. bár a 8.ik napon való kezdés is annak számít,csak sehova nem írja ebben az esetben milyen vagy mikortól van a védelem és azért az nem elhanyagolható :)
2010. aug. 7. 09:38
 5/8 anonim válasza:
Szia. Én is most fogok gyógyszert váltani. Laurináról(többfázisú) fogok Yasminellre. Nekem azt tanácsolta az orvos, hogy a 8.napon szedjem tovább, mert az amit a tájékoztató is ír, hogy szedd tovább, amikor elfogy az előző az az orvosom szerint felborítaná az egész szervezetet. Rákérdeztem, hogy szükséges-e kiegészítő védekezés, azt mondta, hogy szerinte nem, de ha nagyon félős vagyok, akkor 2hétig lehet. Hát így is lesz:D Remélem tudtam segíteni.
2010. aug. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha előző hónapban nem szedtél tabit, akkor kell a menstruáció 1. napján kezdeni. Ha áttérsz tabiról, akkor 7 nap szünet után (vagyis 8. napon, ahogy írja a tájékoztató) kell szedni.

Mivel szedtél már, te a 8-on kezded, és folyamatos a védelmed, nem kel mást szedni.

2010. aug. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
kel=kell, bocs
2010. aug. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a hasznos válaszokat,sokat segítettetek :)
2010. aug. 8. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!