Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon szagos a lábam mit tegyek?

Nagyon szagos a lábam mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon kellemetlen de mit tudnék tenni ellene?
2010. aug. 3. 18:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

Nem haragszol? Meg kéne mosni.

Vagy: Esetleg gombás fertőzés, amire különböző gombaölő készítmények vannak.

2010. aug. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
És ha nem gombás és meg van neki mosva?
2010. aug. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mekkora anoním parasztok vagytok b*zdmeg:)
2010. aug. 3. 18:17
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Langyos vízbe tegyél egy dl ecetet, és egy evőkanál szódabikarbónát, és ebbe áztasd a lábad! Hatásos és olcsó!
2010. aug. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ne egyél tojást.
2010. aug. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.:)
2010. aug. 3. 18:21
 7/13 anonim ***** válasza:
18:20. Bocsi az OFF-ért. Nem fog nagyon felpezsegni, kifutni? Nekem is elkelne egy hatásos gyógymód. Bevallom, inni ittam már hideg vízben 1 evőkanál ecet és egy csapott mokkáskanál szódabikarbóna keveréket. Gyomorrontásnál nekem hatásos, de az nagyon habzik, mint a pezsgő vagy a sör.
2010. aug. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia. Nem tudom, hogy mennyi idős vagy és milyen nemű. Kamasz-pubertás korban, ahogy fejlődik a szervezet, sajnos a lábizzadás és a lább izzadmányának tejsav-tartalma (ez okozza a lábszagot) mind a genetika ördöge.

Középiskolás koromban nekem is olyan förtelmes lábszagom volt, hogy senkinél nem vettem le a cipőt. (Vagy poénkodtam, hogy nincs nálam annyi gázmaszk :))

Amit ilyenkor tehet az ember az az, hogy nagyon sűrűn mossa és ekkor zoknit is cserél. Én az ilyen szandál meg papucs dolgokban nem hiszek. Szandálos-flipfloposnak is bűzlik a lába - a többiek orra alá. A cipő legalább benntartja.

Ma már sok izzadásgátló és lábápoló készítmény is kapható.

És bármily hihetetlen is, de a táplálkozás és a vitaminbevitel/nemvitel is igen jelentős szereppel bír etéren is. Állítólag, aki a paleolit étrendet (google>keress) alkalmazza, annak minimálisak az ilyen izzadság-kellemetlenségei. És a megfelelő nyirokkeringés (mozgással) és a rendes vitaminbevitel is sokat segít. Ezek ugyanis a sejtszintű anyagcserében (is) segítenek, ígyhát a lábizzadásnak is elejét vehetik adott esetben.

Egyébként meg ki is növi az ember, de érthető, hogyha ez önmagában nem vigasztal. De a fentiek biztos, hogy mérséklik legalább. És csak 100% pamutzoknit hordj. (És inkább zokni bőrciő kombó, mint a szandál vagy papucs)

2010. aug. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

ma 18:14 vagyok!

Bocs haver de megbocsáss, az irományommal pont téged védtelek!

És nem vagyok paraszt!

2010. aug. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Lakást felújitottunk, unoka öcsém segitett. olyan büdös volt a lába, hogy majd meg fulladtunk. Délután a fürdés után Párom kevert langyos vizbe egy kis oldott meszet kb 1 kanállal, lavórba. A gyerek ott ült köztünk, lába a lavórban, és áztatott. Majd megtörölte, és láss csodát, napokig nem volt büdös a lába.
2010. aug. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!