Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi az a menstruáció?

Adrienke20 kérdése:

Mi az a menstruáció?

Figyelt kérdés
11 éves lány vagyok és szeretném megtudni azt is hogy mit kell olyankor tenni ha megjön gyors válszokat akarok
2010. aug. 3. 17:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

neked nincs anyád?


[link]

2010. aug. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
de van csak azt mondta hogy még nem mondja el hanem majd később de én szeretném tudni kérlek segits
2010. aug. 3. 17:44
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
gyors válaszokat SZERETNÉL?
2010. aug. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A menstruáciő minden nőnemű életében eljö, ez ellen nem lehet semmit sem tenni.

Ugye, tudod hogy lesz a baba ? Az apuka hímivarsejtjei megtermékenyítik az anya petesejtjeit. Ha ez elmarad, magyarán nem termékenyül meg a petesejt, akkor kilökődik vérzés kíséretében. Közben ugy meg vastagszik a méh nyálkahártyája is, a megtermékenyülés elmaradásával ez is kilökődik. A vérzés általában 4-5-6-7 napig szokott tartni, kinek hogy. A vérzés erőssége is változik. Persze, ezt ne úgy képzeld el, hogy vércsíkot húzol magad után, ha nem érsz el a vécéig. H

Ha megjön, ne ess kétségbe, beszélj anyukáddal. Megmutatja neked a betét használatát, ugye ez arra kell, hogy ne legyen véres a bugyid.

Egyeseknek fáj, nagyon is, van, aki meg sem érzi. Vannak különböző módok a fájdalom elmulasztására, de nem hinném, hogy az első fájni fog neked, nekem sem fájt. Ez azért van, mint már mondtam, hogy a nyálkahártyának le kell válni és ezt segíti a méh összehúzódása. Gondolom félelmetesnek hangzik ez így, de haram bele fogsz rázódni, meglátod :)


De tényleg beszélgess el anyukáddal erről, jó ?

2010. aug. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
a menstruáció a lányoknak van ez azt jelenti hogy kezdesz nővé válni (szőrzet,mell, menstruáció), olyankor vér jön a hüvelyből, mindenkinél változó hogy hány évesen jön meg az első, olyankor betétet kell rakni a bugyiba, bármi kérdésed van még írj válaszolok !
2010. aug. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen rendben van
2010. aug. 3. 17:53
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Érted ? 3. válaszoló vagyok, kérdezz nyugodtan, ha nem tiszta valami.
2010. aug. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
64%

én 9 évesen már megtudtam az ANYÁMtól

nem értem miért nem tod.

2010. aug. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem azért nem mert az anyukája úgy gondolja hogy még korrán lenne felvilágosítani
2010. aug. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

17:56-os, a jelek szerint nem sokra mentél vele.

11-es éves a kérdező, segíteni kéne neki, nem bunkóskodni vele valami olyan miatt, amiről nem tehet.


Kedves kérdező, a libresse oldalát olvasgasd, annak idején én is onnan "informálódtam". :)

2010. aug. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!