Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi okozhatja a havonta rendsze...

Mi okozhatja a havonta rendszeresen visszatérő hüvelyi folyásomat és az alhasi fájdalmat?

Figyelt kérdés

A tünetek kb. fél éve kezdődtek, többnyire nem sokkal a menstruációm kezdete előtt, fehér, hol híg, hol pedig darabos túrószerű folyás kezdődött, ezt pedig állandó alhasi fájdalom kísérte, a jobb oldalamon. A nőgyógyász megvizsgált, annyit mondott, hogy gombás fertőzés, krémet és tablettát kaptam, ami pár nap alatt el is múlasztotta a tüneteket, de a következő hónapban, ismét nem sokkal a menstruációm előtt újrakezdődött minden. És most az utolsó alkalommal már sokkal előbb megjelentek a tünetek, mint általában.

A helyzetem időközben nehezedett annyival is, hogy külföldre költöztem és nem ismerek orvosokat, és az új munkahelyemen nem szeretnék rögtön szabadságot kérni valamint az orvosi ellátás nagyon drága itt, ezért mielőtt elmegyek kivizsgálásra, szeretnék egy kiinduló pontot, amit elmondanék az orvosnak, hogy valószínűleg ez lehet a probléma, ez irányban vizsgálódjon.

Nem tudom az itteni orvosok milyenek, az otthoni mindenesetre elég nemtörődöm volt, hiába mondtam neki, hogy ez nem az első eset, és hogy erős fájdalmaim vannak, nem igazán reagált rá.

Remélem talán tud valaki segíteni, hogy mi lehet a problémám.

A páromnak nincsenek semmifajta tünetei, és már egy jó ideje óvszerrel is védekezünk, annak érdekében, hogy ne is legyenek.


2010. júl. 28. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Szedsz fogamzásgátlót?
2010. júl. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen szedek, Yasminellat. Már elég régóta ezt szedem.
2010. júl. 28. 22:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Előtte is voltak ilyen bajaid?

Van olyan tabletta, aminek a tájékoztatójára is rá van írva mellékhatásként a gombás fertőzés. Nem azt mondom, hogy feltétlen ettől van, de előfordulhat.

2010. júl. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Visszagondolva, nagyon ritkán, és nem ilyen mértékben volt, de az emlékeim szerint akkor volt még mielőtt bármilyen fogamzásgátlót is szedtem volna, még olyan 16-17 évesen. És akkor is csak enyhe folyás volt, úgy emlékszem.

De megnézem a papírokat, bár most csak hollan nyelven van betegtájékoztatóm.

2010. júl. 28. 23:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 26 vagyok és nekem a 12 éves korom óta van ilyen problémám, csak akkor még nem tudtam mi az. Minden orvos fertőzésre kezelt vele, de persze semmit sem segített és az egyik doki azt mondta, hogy endometriózisom van, vagyis petefészek elzáródásom. Persze nem ez volt a bajom, mert egy fiatal doki észrevette az ultrahangon, hogy policisztás petefészkem van, vagyis tele van tüszővel a az egyik petefészkem. Ettől volt nekem, hogy a bal oldalon, úgy éreztem, különösen mensi előtt, mintha egy kést forgatnának benne, a folyásról nem is beszélve.

Ez egy anyagcserezavar és a nőgyógyász nem tud rajta segíteni.El kellett mennem egy endokrinológushoz, aki elküldött terheléses vérvételre, meg pajzsmirigyvizsgálatra és kiderült, hogy bár határértéken belül volta a pajzsmirigy eredményem, de a tünetek és a policisztás petefészek szindróma miatt enyhén alulműködik a pajzsmirigyem, vagyis több lesz a tesztoszteron a szervezetemben és ez súlyosbítja ezeket a tüneteket. Nekem a gyógyszer szedése mellett voltak köztes vérzéseim is.

+ a enyhefokú inzulinrezisztenicia is kialakult, ez is befolyásolja a dolgot.Kaptam gyógyszert a pajzsmirigyre és a cukorra is és azóta se folyás, se fájdalom, a bőröm is makulátlan(lekopogom).

Nem biztos, hogy ez a bajod,ez a nőknek csak 10 %-át érinti, én ezt csak tanulságként írtam, hogy mennyi idő, meg orvos, mire kiderül mi a baja az embernek.Sajnos ezt az anyagcserezavart is csak a tünetek együttesével lehet felismerni.

2010. júl. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És amúgy, ez a pajzsmirigy probléma lehet esetleg örökletes? Mert anyukámat kezelik pajzsmirigy problémával.
2010. júl. 29. 19:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet örökletes, de nem biztos, hogy ilyen bajod van, lehet, hogy csak gyulladás, mindenesetre ne hagyd annyiban, mert úgy jársz, mint én.
2010. júl. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!