Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért káros a napi többszöri...

Miért káros a napi többszöri mosakodás? Hiszen csak kívülről mossuk, a lényeg meg belül van.

Figyelt kérdés
Nem alapos súrolásra gondolok, csak gyors mosakodásra. Ez miért boríthatja fel a hüvelyflóra egyensúlyát? Nem nyúlok be a hüvelybe, csak intim lemosóval megpancsolom a kis és nagy ajkakat, meg a végbélnyílást. Ez is káros?
2010. júl. 25. 08:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy azért mert lemosod a hasznos baktériumokat, valamint a nedves környezet miatt könnyebben kapsz gombát. Ismimnek volt gombája, mondta a dokinak, hogy pedig ő napi többször is mosakszik, és azt mondta rá a doki, hogy éppen ez a baj.
2010. júl. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kívül, a bőrön is kell, hogy legyenek bacik? Azok is fontosak? Mert bent attól még megmaradnak, hogy kint megmosom.
2010. júl. 25. 08:22
 3/5 anonim ***** válasza:

persze, fontosak. Jót írt az első válaszoló.

A gyomrodban is vannak baktériumok, amik nélkül nem tudnál életben maradni. A bőrön is kell lenniük. Amúgy még azért sem jó, mert a faggyúmirigyek túlzott termelésbe kezdenek, pont ezért, a leváló faggyúréteg miatt, és akkor jönnek a gyulladások, pattanások, kiütések.

2010. júl. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a válaszokat!
2010. júl. 25. 08:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Az intim mosakodók egyenesen a gombásodás felé viszik a túlzott hygiéniát gyakorlókat. Soha ennyi gombás fertőzés nem volt, mint amióta ezek divatba jöttek. Elég, ha langyos szappanos vizzel tisztálkodsz a nagydolog után.
2010. júl. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!