Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Talán candida? Remélem jó...

Talán candida? Remélem jó helyen írok tapasztaltak véleményét tanácsát várom.

Figyelt kérdés
Kb. 3 éve alkalmanként előjövő viszketésem és folyásom van (túró szerű,néha hagyma szagú,esetleg zöld).Már jártam a bőr-és nemi gondozóban. Mindig kapok vmi gyógyszert ideig-óráig segít is, aztán újra előjön.Magától is megszűnik kezelés nélkül, majd minden előzmény nélkül előjön. ( nem tudom tulzott édesség evéshez vagy sexuális együttléthez köni).Tanácsot kérek merre induljak el. Vegyek candida tesztet, Menjek a háziorvoshoz? Használjak vmilyen étrendkiegészítőt? Minden tapasztalat érdekel.
2010. júl. 22. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:

sok nőnél a fel nem fedezett cukorbetegség okoz állandó fertőzéseket. ezt egyszerű vérvétellel le lehet ellenőrizni.

(nem az lesz cukorbeteg, aki sok édességet eszik.)

2010. júl. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nőgyógyász. Ha már voltál, akkor egy másik.
2010. júl. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is voltam már hasonló problémával nőgyógyásznál, ő is flírt kúpot és krémet. de újra előjött a probléma, akkor felhívtan a nőgyógyászt, és a canesten combit ajánlotta. próbáld ki azt.
2010. júl. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is pontosan ez a problémám,úgy 2 éve,csak nekem még bővült azzal,hogy amig régebben mindig le tudtam fogyni,most nem bírok egy dekát sem,sehogyan sem,és lehet,hogy hülyén hangzik,de én ehez tudom kötni. Ha tudsz valamit a problémádról,hogy mi ez írd meg,kíváncsi vagyok.
2010. júl. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

16:33


én voltam az első, én írtam a cukorbetegséget.

nekem állandó nőgyogyós problémáim voltak (hol gomba, hol baktérium). évekig kezeltek, és bár sokszor vettek vért, egyik orvos sem nézte meg a vércukrot.



kb. 30 kiló jött fel rám hat év alatt úgy, hogy nem ettem többet vagy sokat. nagyon magam alatt voltam. úgy derült ki a diabéteszem, hogy elkezdtem fogyózni diétával, tornáztam. egy darabig ment is a dolog, de aztán egyetlen hét alatt feljött rám 10(!) kiló. pont akkor volt munkahelyi orvosi vizsgálat, és elmondtam a dokinak, aki komolyan vette a problémát.


a mai napig hitetlenkedem, hogy amióta tartom a diétát, eljárhatok usziba, mert semmit az ég világon nem szedek össze. régen ez elképzelhetetlen volt. szerencsére sikerült lefogynom is a cukorbetegeknek előírt étrenddel.


lehet, hogy neked nem ez a bajod, de egy vérvizsgálatot megér a dolog sztem.

2010. júl. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
mármint bekérték a vércukorleleteket, és látszott is, hogy magas, de nem szóltak - én meg nem foglalkoztam vele, mert nem tudtam az összefüggésekről.
2010. júl. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16:46! Köszönöm a választ,én voltam a 16:33-as. Igazából már volt vérvizsgálatom kétszer is,ebből egyszer menzesz közben kellett mennem,mert hormont is néztek,és az szerint minden frankó,pedig én nagyon nem úgy érzem! De azért köszönöm,hogy ezt leírtad! :)
2010. júl. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szia, én vagyok a cukorbeteg.


én azt tapasztalom, hogy menstruáció alatt és utána egy héttel tökéletes a vércukrom, előtte két hétig viszont magas.


nálam egyébként három tünet jelent meg: az állandó szomjúság, a meghízás és a visszatérő fertőzések. a klasszikus tünetek elmaradtak.


a kórházakban elég eltérő, ahogy meghatározzák a normális éhgyomri vércukor szintjét, a legszigorúbb szerint a normális éhomi vércukor 3,5-5,5 között van. van, ahol 5,9-ig normálisnak tartják.


lehet, hogy érdemes lenne egy terheléses cukorvizsgálatra is elmenned.


van, akinél a kezdődő cukorbetegség magas éhgyomri vércukorral jelentkezik, de az evés utáni normális, és van, akinél ez pont fordítva van.


lehet patikában is vércukrot méretni. ha étkezés utánit akarsz nézni, annak 4,0-7,0 mmol/L között kell lennie, és evés után pontban másfél órával kell megmérned magad.


nálam egyébként ez a probléma társult pajzsmirigy-alulműködéssel, de a hízás egyértelműen a cukorbetegség miatt volt. ez azért biztos, mert a diagnózis után elkezdtem a diétát, és 3 hónap alatt lefogytam a 6 év alatt felszedett 30 kilót. és, ahogy írtam, a fertőzések megszűntek. állandóan hitetlenkedve kérdezek vissza a nőgyogyón, de NINCS fertőzésem. Ez számomra hihetetlenül új és felszabadító élmény.


örülök, hogy nem vetted okoskodásnak, remélem, tudtam segíteni vagy neked, vagy másnak :)

sok sikert mindenkinek a gyógyuláshoz. mind az elhízás, mind a fertőzés nagyon megalázó élmény :((((

2010. júl. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szerintem már majdnem az összes készítményt kipróbáltam. A reklámozottakat és amiket a dokik felírtak. Egy darabig segítettek, de aztán visszajöttek a tünetek.Szedtem grapefruitmagcseppeket is.

Először egy vérvétellel kezdem és elkezdem írni az eseményeket (édességevés,strand,sex stb...)hátha okosabb leszek.

2010. júl. 25. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!