Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Candidám van, és kaptam 2...

Candidám van, és kaptam 2 gyógyszert. Az egyik felhelyezős a vaginába, de még sose csináltam ilyet (nem használtam még tampont se). Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Másik dolog,hogy tablettákat is kaptam,de túl nagyon,hogy nyeljem le(mert ugye nem lehet összerágni)?? Léci segítsetek,holnap reggel el szeretném kezdeni,de félek kicsit tőle...


Milyen tapasztalatok voltak esetleg?Volt negatív hatása a gyógyszernek? Elmúlt a Candida az ilyen terápiák után?


2008. nov. 19. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Szia ilyenem nekem is volt.Ugyanezt a kezelést kaptam.

A kúpot fel kell tenni:)ezzel nincs mit csinálni.

Ha még nem csináltál ilyet, sztem jó ha kis tükörrel csinálod és az egyik lábad felteszed pl a kád szélére vagy az ágyra vagy esetleg leguggolsz és a tükörben közben nézed hova rakod be.

A gyógyszert meg max törd ketté ha nagy,de fontos hogy vedd be az előírt adagot különben nem múlik el.Nekem minden gond nélkül elmúlt azóta se jött vissza.És semmi negatív hatás nem volt.

2008. nov. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
A gyogyszer dobozaban van hasznalati utasitas ha olyan amit en hasznaltam meg rajz is van rajta,olyan mintha egy injekciot adnal be magadnak,visszahuzod a vegen talalhato muanyag micsodat odailleszted a huvelyedhez es benyomod a kremet.A tablettat vagd kette.Hatasa akkor van ha a partnered(ha van es allando)is kezelteti magat mert a ferfiak altalaban tunetmentes hordozok es visszakaphatod tole,neki ugyanolyan tablettat irnek fel.Nem kerdezte az orvos?Es a fehernemut es torolkozoket ki kell fozni,nem eleg 90 fokon kimosni.
2008. nov. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

A gyógyszerekhez szokott lenni részletes tájékoztató, abban le van írva a használatuk módja is.

A hüvelytablettákat este lefekvéskor kell felhelyezni, alapos kézmosás után told be a hüvelyedbe a méhszáj elé kb. ameddig az ujjad ér, ha van hozzá aplikátor akkor mégjobb, mert ha utána felkelsz kezet mosni, akkor kicsúszhat, és nem hat rendesen. Készíts ki egy nedves törlőkendőt, vagy egy szappanos szivacsot, hogy utána kezet tudj tisztítani.


A tabletta tájékoztatójában benne van, hogy szétrágahtod-e vagy nem. A filmtablettát általában nem szabad elrágni, próbáld sok vízzel egyben lenyelni.

2008. nov. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Én még most is Candidás vagyok. 2 hónapja tartom a szigorú diétát. Én ugyan nem "antibiotikumot" szedek rá, mert azt már annyit szedtem hogy 5 embernek is elég egész életére.

Szedhetsz a gyógyszerek mellé, még ezüst kolloidot is, ami bioboltban kapható és semmilyen egyéb mellékhatása nincs. Keress rá (csomó mindenre jó).

A gyógyszer szedését pedig kezd el, mert minél előbb beszeded, análl előbb gyógyulsz.

2008. nov. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát,szerbia vagyok,szerbül van a szöveg,értem is nagyjából,de a kúpnál csak annyit ír,hogy rakjam fel mélyre,rajz vagy más infó nincs.


Igen,a barátom is kapott gyógyszert.


A törölköző és a fehérnemű kifőzésének szükségességéről még nem hallottam,és nem is mondták,ez tényleg fontos lenne?


Köszi a válaszokat,megnyugodtam egy kicsit :-)

2008. nov. 19. 19:35
 6/10 A kérdező kommentje:

Az a kúp vagy mi kifolyhat,vagy miért kell lefekvés előtt feltenni? Van hozzá kis nejlon valami,amit az ujjamra birok húzni,mikor felnyomom.


Azt írja,hogy a tablettát ne rágjam szét,és tanácsos evés után bevenni.


Reggel és este is kell használnom a 2 gyógyszert.

2008. nov. 19. 19:39
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nogyogyaszom mondta hogy fozzem ki a fehernemut,en megfogadtam a tanacsat,a kuppot lehetoleg este ,furdes utan dugd fek a mikor mar nem jarkalsz.
2008. nov. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Valoszinu hogy karos a gyomornak ha szetragod,elozo voltam .
2008. nov. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is kellett reggel is.Nem esikki a kúp ha rendesen feltolod, csak tegyél be egy tisztasági betétet, mert miután szétmálik foltot hagyhat a bugyidon.De nem fog egyben kicsúszni, ez butaság,ne izgulj:)
2008. nov. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,remélem,minden rendben és legalább úgy nagyjából simán fog menni...
2008. nov. 19. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!