Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges hogy endometrozis...

Lehetséges hogy endometrozis műtét után két hónppal és GNRH inekció melett az endo visszajöjjön? Valamit mintha éreznék hasonló volt műtét elött is félek már előre.

Figyelt kérdés
2010. júl. 14. 18:54
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem is volt endometriosisos mütétem 1988-ban, ezért nem értem mi az a GNRH. Akkor az volt a tünetem, hogy nem jött meg rendesen, ha meg megjött két napnál tovább nem tartott, ezt sajnos több hónapig viseltem, és csak utánna gondoltam arra, hogy esetleg baj lehet. Felkerestem az üzemorvosomat aki egy belgyógyász volt. A belgyógyász orvos elküldött a nőgyógyhoz, az meg kizárta még a cisztát is a mélyreható vizsgálatok alapján, aztán szerencsére a belgyógy orvosomat nem hagyta nyugodni a dolog, elküldött egy képzettebb nőgyógyhoz, ahol sajnos a ciszta pungálása után derült ki, hogy ez endometriosis, mivel a pungáláskor elfakadt és vérrel telt meg a hasüregem, azonnali mütétre volt szükség, az egyig petefészkemet ahol ez a dolog kialakult részben megcsonkitották, tehát még gyerekem elvileg lehetett volna, de ez nálam meddőséget eredményezett. Ezután a mütét után hormontabblettát szedtem fél évig, és többet nem jelentkezett, a mensesem redben volt, igaz 43 évesen el is maradt végleg.
2010. júl. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!