Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 21 évesen vagdosni?

21 évesen vagdosni?

Figyelt kérdés

Ez arra utal, hogy tovabbra is gyerekes a lany vagy tenyleg szenved a mentalis betegsegetol?

13 eves kora ota 1-1 ev szunettel vagdossa barat a baratnom naponta / hetente parszor. Hogy segithetnek neki?

Pszichologus pszichiater kizart mert nem szeretne



2019. ápr. 29. 02:24
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Van amikor a pszichiáter nem akarás kérdése, és máshogy nem lehet segíteni. Ez egy ilyen eset. Egy 8 éve tartó szokásáról nem fogod tudni lebeszélni, főleg ha nem csak egy gyerekes szokás hanem betegség.


Valahogy rá kell venni, hogy elmenjen egy szakemberhez, mert előbb vagy utóbb ez a vagdosás nagyon rosszul fog elsülni.

2019. ápr. 29. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

Én 10 éve vagdosom magam kisebb, de inkább nagyobb kihagyásokkal (az első 2 évben majdnem mindennap, aztán 2014-ben egy pár hónapig nagyon durván, azóta alkalomszerűen, évente-két évente és sokkal szelídebben). Én nagyrészt önerővel hagytam abba ennyire, rengeteget foglalkoztam azzal hogy szépen lassan jobban legyek (nem csak ez volt a probléma), de a szakszerű terápia sokat segített.

Mindenképpen lelki probléma áll a háttérben, amit komolyan kell venni.

23/l

2019. ápr. 29. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Csinálják ezt még sokkal idősebbek is, és nem gyerekesség jele, hanem betegség tünete.
2019. ápr. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%
Az önvagdosás nem betegség, hanem egy hibás beidegződés, rossz stresszkezelés. Pszichiáter, nem pszichológus segítsége feltétlenül kell.
2019. ápr. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%
Én is 21 vagyok, jó 5 éve vagdosom magam, szintén nagyobb kihagyásokkal. Egyedül az esztétikai okok miatt nem teszem egy ideje, de egyszerűen tényleg lenyugtat. Pedig nagyon régóta nem éltem át depressziós epizódot, sőt, kimondottan boldog vagyok egy ideje. Szóval nem minden esetben szomorúság vagy feltűnési viszketegség, egyesek alap beállítottságúlag kicsit kattantak...
2019. ápr. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs, de ezt úgy írtad, mintha az teljesen normális lenni, ha egy tini vagdos, és minden tini vágná magát 18 éves koráig.


Igen is, ha valaki vagdos, akkor annak oka van, és segítségre szorul. Akár 13, akár 21 éves az illető.

2019. ápr. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Az önvagdosás lehet a borderline egyik jele is.
2019. máj. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%

Az normális dolog, ha valaki 13 évesen vagdossa magát? Az normális dolog, ha egy tini vagdossa magát? Nem az, kortól függetlenül ez egy nem normális dolog. Semmi gyerekesség nincs ebben, ez mentális betegségnek, rossz stresszkezelésnek a tünete. Az illető belső feszültséggel fájdalommal küzd, amit nem tud feloldani másképpen csak önbántalmazással.

Hogy miért igényel terápiás kezelést? Aki vagdossa magát, általában nem foglalkozik a következményekkel. Több ismerősömmel is megesett, hogy túl mélyen vagdosott és annyira megsértették ott az izmokat meg miegymást, hogy örökös problémájuk lett, pl egyikük nem tudja már behajlítani az ujjait teljesen a bal kezén, egy másik ismerősöm keze pedig random időközönként remegni kezd és már többször magára borította emiatt a forró kaját. Nem vidám dolog. Egy ismerősöm pedig majdnem elvesztette a kezét, mert elfertőzödött a sebe... a legrosszabb dolog ami történt velem, amikor egy instagramos ismerősöm kiposztolta, hogy vérfertőzést kapott, mert túl mélyen vagdosott. Utolsó képe egy kórházi fotó volt, ahol infúziót kapott. Azóta senki nem hallott róla többet, senkinek nem válaszolt többet... nagyon megrázott a dolog, de azóta is reménykedem, hogy túlélte...

Jó lenne ha az ismerősöd megtudná miért vagdossa magát és hogyan lehetne helyettesíteni a vagdosást valami mással, ami nem életveszélyes.

2019. máj. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!