Hosszútávon nem jó semmire, nem oldja meg a problémádat. Rövidtávon van, amikor muszáj alkalmazni, hogy nyugodt körülmények közt, fizikailag nem megterhelődve a sok rosszulléttél gyógyulni kezdhessen a lélek.
2019. febr. 1. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
2/11 anonim válasza:
Maximálisan egyetértek az 1. válaszolóval. Arra vannak kitalálva, hogy az embert (agyi neurokémiai folyamatok által) átlendítsék a holtponton. Hasznos gyógyszerek RÖVID TÁVON! a gyógyszerhatás alatt segíthetik az embert idegileg/hangulatilag stabilizálódni. De a legnagyobb hiba amit az ember elkövethet, hogy a gyógyszerektől várja a megoldást. A gyógyszer csak mankó, de az embernek kell megoldást találnia a problémáira. És miután ez megtörtént a bogyókat el kell hagyni. Ellenérv, hogy hosszan tartó szedés esetén függőséget okoznak, nehéz lejönni róluk. De ezért nem is szabad éveken, évtizedeken át szedni őket.
2019. febr. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
3/11 anonim válasza:
Amelyik durva mellékhatásokat vált ki, azt le kell cserélni. Én hasznosnak tartom, sokkal jobb, mintha az emberek sorra öngyilkosok lennének, és egy jó antidepresszáns megmenti őket ettől. Viszont a mentális betegségek sosem "ok nélkül" alakulnak ki, így hosszú távon mindenképp érdemes találni egy jó(!) terapeutát és dolgozni magunkon. Egyébként egyik se úgy működik, hogy szeded, aztán jó kedved lesz tőle. Kicsit javul az étvágyad, kicsit jobban tudsz aludni, kicsit kevésbé akarsz öngyilkos lenni, aztán a többi már rajtad áll.
2019. febr. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
4/11 anonim válasza:
Milliók áldják azok nevét, akik kitalálták.
Mivel ez szervi probléma, hangzatos okokat mögötte keresni felesleges. Igen, van olyan, hogy valakit valami nagy stressz ért és akkor ütött be. De ez azért van, mert azzal lépte át a szervi ok miatt sokkal alacsonyabb küszöbét az idegrendszere. (Bizonyítja, hogy más ugyanolyan stresszhatásra mégsem lesz depressziós/szorongó/pánikbeteg stb.) Másrészről meg ez az ingerküszöb eleve alacsony nála, úgyhogy a kiváltó okok is olyan banálisak, amiket ha meg kéne szüntetni, hogy annak kb az az eredménye, hogy már kimenni sem tud a házból. Szóval gyógyszer. Aki vérnyomáscsökkentőt szed, az is "függő", aki inzulint az is. Semmi gond ezzel. Ne legyenek illúzióink, hogy ezt majd csupán lelki hókusz-pókusszal örökre kiiktatjuk.
2019. febr. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
5/11 anonim válasza:
Ha valaki folyamatos stressznek van kitéve, akkor az ingerküszöbe lecsökken egy idő után, és a minimális stresszhatás is megviseli. Senki nem születik pánikbetegnek és szorongósnak. Ez kialakul. Élethelyzetektől. Ez nem szervi ok. Ez lelki. Ha a lelkedet meggyógyítod, akkor az idegrendszer is szép lassan visszaáll az eredeti működésére: a normálisra. Az egész pánikbetegség egy rosszul berögződött magatartásforma. Ergo hülyeség csak a gyógyszertől várni a javulást.
2019. febr. 2. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
6/11 anonim válasza:
Valószínűleg már nem élnék, ha nem kezdtem volna el szedni. :D
2019. febr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
7/11 anonim válasza:
5-ös
Nincs igazad. Öröklődik.
2019. febr. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
8/11 anonim válasza:
#7. Bizony, az én esetemben is endogén. Gyógyszerrel teljes életet élek. Nincs más választásom, mert nem döntés kérdése.
2019. febr. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
9/11 anonim válasza:
Nana, ne keverjük a szezont a fazonnal. Ha endogén okokra visszavezethető a pánikbetegség, akkor hormonkezelést kapsz, vagy a hormontermelő szervre kiható gyógyszert. A pánikbetegséget viszont nem lehet örökölni. Az más dolog, hogyha egy gyerek egy olyan anya mellett nő fel, aki nonstop szorong és rosszul van, akkor az a magatartásforma tudatalatt is rögzül a gyereknél. De nem öröklődik.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!