Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok? Mit tehetek?

Depressziós vagyok? Mit tehetek?

Figyelt kérdés

19 és srác vagyok, végzős középsuliban. Az életem külsőleg rendben van. Jó iskolába járok, vannak barátaim, intelligensnek tartanak az ismerőseim, sportolok, hétvégente és szünetben dolgozni járok. Viszont valami mégsem stimmel. Ez nem egy új érzés, szerintem mindig is meg volt bennem, csak moat sikerült valahogy tudatosítanom. Észrevettem, hogy főleg akkor vagyok rosszul ha otthon vagyok vagy esetleg suliban. Nem tudom megfogalmazni, hogy mi lehet ez az érzés, de nem jó. Talán bűntudat, üresség, elégedetlenség magammal szemben vagy valami ilyesmi lehet. Igazából nem is tudom konkrétan megfogalmazni a problémám, ezért csak leírom, hogy mik azok amik zavarnak: Úgy érzem,meg kell felelnem másoknak(1), félek a fájdalomtól és a haláltól(2), félek, hogy semmit nem érek el az életemben(3), tele vagyok kétségekkel, szorongok(4), gyakran megsajnálok mas embereket(5), és végül, de nem utolsó sorban, problémáim vannak a tanulással is, ez azért is gond mert mindig is erős iskolákba jartam(6).

Maga a depressziós érzés az általában akkor tör rám amikor otthon vagyok. Ilyenkor apatikus vagyok, nincs kedvem semmihez. Ez azzal a "kisérőjelenséggel" társul,hogy egész nap, ha tehetem, csak fekszem, nyomogatom a telefonomat és; bár ezt kicsit kínosnal érzem, de nem tudok róla leszokni és ez is ide tartozik; felnőtt tartalmakat nézek a neten.

A gondom az, hogy nem nagyon tudok tartósan változtatni az életemen. Volt egy időszakom amikor nagyon belemerültem ebbe a self-help világba és sok ilyenfajta könyvet is olvastam,de az a gond, hogy kiégtem tőlük. Tartósan azok sem segítettek, ami egyébként logikus, hiszen ha megvennél kétezer forintért egy ilyen önsegítő könyvet és tényleg segítene akkor miért vennél mégegyet?

Igazából ez már nem ide tartozik csak leírtam, ha már idefordultam a gondolatmenetemben. Köszönöm, hogy végigolvastad! Ha esetleg valaki volt már hasonló helyzetben és le tudná írni a tapasztalatait, azért hálás lennék!


U.i.: elnézést a helyesírási hibákért, telefonon vagyok



2018. dec. 30. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia srác

A-z ig nemolvastam végig,de hasonlòképp voltam énis amikor kicsaptak a sulibol(jò magatartásomvolt pozitiv jegyek sok cimbora az osztályfőnököm pedig mentálissan sérült is volt és valamiért nembirta a fejemet) akkor énis bebicskáztam nemmozdultam ki otthon evett a fene minddaddig még egy ismerősöm nemajánlott munkát kertészetben,megterhelő kemény fizikai munka...

Nekem az segített tultennimagam és a meditálás abbbszolutte nemhülyeség teljesen kiirtottam a depressziò fogalmát és most igy visszagondolva felsem fogom higykerülhettem abba az állapotba de sikerült kizökennem a meditálás iszonyat hasznos dolog rendberakni a belsőt és azáltal a dolgokat magadkörűl..ajánlanitudom és ha nemvagy rest dolgozni (a sport is remek ha lemerülésig tolod)akkor teis tulteszedmagad

Mozdulj ki haverkodj keress párt vagy csak futòkalandot szòrakozz foglalkozz másokkal és kevesebb időd lesz a depressziòn rágòdnod kikell szorítani

És véletlen sem gyogyszerekkel azok megtörnek tönkretesznek

2018. dec. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Esküszöm nem tudom eldönteni, hogy ez most komoly válasz volt-e vagy csak sz*patsz.:D
2018. dec. 30. 15:56
 3/4 anonim ***** válasza:
:D nemszopatlak kezdj el tenni ezellen és ha összejön akkor rájösz hogy a depi egy állapot nem betegség és hogy kikell zökennibelőle kemény melò sport a lényeg hogy másra öszponosíts és negondolkozz a sanyarùságon...aztán meg visszagondolsz és arra jutsz hogy nemistudod hogyvoltál eddig depis...
2018. dec. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbálj kilépni a hétköznapok monotonitásából. Kezd bele egy új hobbiba menj egy kirándulni próbálj ki új dolgokat :)

Am ha van sulidban en az iskola pszichologushoz is elmennek ha van rá lehetőség. Nem szégyen segítséget kérni :)

2019. jan. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!