Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok étteremben enni....

Nem tudok étteremben enni. Mit tegyek ezzel?

Figyelt kérdés

Nagyjából másfél év alatt, szépen fokozatosan alakult ki nálam, hogy egyszerűen nem tudok étteremben enni. Lehetek bármennyire éhes, ha megpróbálok beülni valahova és bent enni, akkor olyan érzésem támad, mint bezárulna a gyomrom és nem tudok semmit lenyelni. (Ez nem jár hányingerrel, egyszerűen csak nem megy.)


Elég ideges típus vagyok, de nem vagyok pánikbeteg; a stressz sem gyomorösszehúzódásban, hanem inkább fejfájásban tetőzik nálam. Mizofóniával élek, tehát nem tudom elviselni az evéshangot, de nem hiszem, hogy ennek köze lehet ehhez a problémához, mert étteremben igazából minden elnyomja a többi ember rágását. Igazából elég sok dolog van az evéssel kapcsolatban, ami körülményesség teszi: nem szeretek maradékot hagyni, nem szeretek másokat megváratni, stb... De konkrétan ezt nem tudom semmihez sem kötni.


Tudom, nem tűnik nagy dolognak, de nekem nagyon kellemetlen és nagyban megkönnyítené az életem, ha ez menne. Már sokszor meghallgattam azokat a mondókákat, hogy otthon is főzhetek magamnak és hogy felesleges étterembe menni, de most nem ez a kérdés. Igazából már csak az is megnyugtatna egy kicsit, ha hallanék néhány sztorit arról, hogy mások sikerrel megküzdöttek ezzel.


Köszönöm az értelmes válaszokat!


25/F


2018. aug. 8. 02:52
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Úristen..
2018. aug. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a problémám kb 2 éve, hogy nem tudok enni étteremben vagy csak nagyon keveset, de sajnos eddig még nem találtam megoldást erre. Neked sikerült?
2019. márc. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!