Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ennyire erős a tudatalattink?...

Ennyire erős a tudatalattink? Miért produkálunk rossz tüneteket, ha nincs is szervi bajunk?

Figyelt kérdés
Sokáig azt hittem, hogy szervi bajom van és mindig hipochonder voltam a sok rosszul létem miatt. Vmikor szívrohamtól féltem, vmikor stroketól stb.. Fél évig nem tudtam, hogy mi a fene bajom van. Míg nem tegnap már nagyon sokadjára megint elmentem az orvoshoz és ő a sok vizsgálat után már mentális problémát gondolt nálam. Én meg gondoltam magamban, hogy ez hülyeség.. Ha vkinek van vmi baja, az fizikai lehet csak. Aztán fölírt egy 0,25-ös frontint. Bevettem és vártam a nagy semmit, majd tényleg sokkal jobban éreztem magam. Elmúlt minden bajom. Tudom, hogy nagyon stresszes életem volt, de ezt nem gondoltam volna. A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor mi tűnik el az emberi szervezetből? Vagy ez pontosan miért történik az agyban, ha egyébként a szerveink makk egészségesek?

2018. júl. 31. 08:06
 1/7 Phoney ***** válasza:

Rosszullétnél sokkal többet is okozhatnak a pszichés problémák. Eredetileg a hisztéria is azt jelentette, ha valakinek a pszichés problémái testi tünetekben jöttek ki, pl. amikor minden fiziológiai ok nélkül lezsibbad az ember fél oldala.


Semmi nem tűnik el a szervezetből, hanem csak kicsit bonyolultabban működik az ember, mint ahogy elképzelted. Ilyen értelemben nem különül el „agy és test”, az emberi psziché pedig véletlenül sem úgy működik, ahogy azt a józan paraszti ész elképzeli.

2018. júl. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem is kell jobb bizonyíték arra, hogy szervi problémád van, mint az, hogy egy tisztán kémiai szertől fél óra alatt elmúlt.
2018. júl. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1# Kár, hogy ezt már nem fogom megélni valószínű, mire erre válasz lesz.


2# De hát az orvos mondta, hogy nem szervi baj, hanem pszichés. És a frontin az egy nyugtató, nem pedig gyógyszer, mint az aspirin vagy akármi más.

2018. júl. 31. 22:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Szóval szerinted a nyugtató az nem gyógyszer.
2018. aug. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ha az, akkor mi az amit kipótol a szervezetemben?
2018. aug. 1. 11:08
 6/7 Phoney ***** válasza:
Mit kéne kipótolnia? Már nem azért, de ez úgy hangzik, mintha újra feltaláltad volna az ókori testnedv-elméletet, amikor azt hitték, hogy minden betegségnél valami testnedv („humor”) hiányzik, és azt kell kipótolni a gyógyuláshoz.
2018. aug. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem értek hozzá, mert kicsit sem vagyok orvos, de nekem van elképzelésem ezekre a dolgokra.

Én úgy tudom (hiszem? gondolom?), hogy az ember csupán fizikai lény, minden, ami hozzá kapcsolódik (az ész, a gondolatok, az érzelmek), atomok, molekulák, vegyületek, kémiai, fizikai, biológiai folyamatok összessége. Például egy gondolat esetén a neuronok kapcsolódnak egymáshoz, meg ilyesmi. És például amikor stresszelünk, akkor az is egy ilyen folyamat, aminek hatására mondjuk valamilyen vegyület képződik, amitől például "elszorul a torkunk", "összeugrik a gyomrunk". Tehát ilyen módon ez is egy "szervi ok". Persze azt hiszem a szerv megnevezés az egy magasabb fokozat, úgyhogy talán nem helytálló ez a megfogalmazás, de a lényeg, hogy ugyanúgy ezt is a szervezeted hozza létre. És az orvosok pedig kitalálták, hogy hogyan lehet beleszólni ebbe a folyamatba. Lehet, hogy a fent elképzelt modellben mondjuk már rögtön a vegyületképződést akadályozza, lehet, hogy egy másik fázist, de összességében annyit tapasztalsz, hogy nem az a végeredmény, mint eddig.

Ezen kívül pedig úgy gondolom, hogy ezeket a folyamatokat a szervezet is felül tudja írni egy bizonyos szintig, és valahogy így működhet a placebo hatás.


Azt képzeld el, hogy ha ún. szervi bajokról beszélünk, akkor is hányféle betegsége lehet egy-egy szervnek, aminek a nagy részét valószínűleg nem is ismered. És hány olyan betegség van, ami nem is egyértelmű tüneteket okoz, és több szervre is kihat. A szervezeted nem tudja, hogy a tudomány felosztotta szervekre, meg szervi bajokra, meg mentális bajokra. Ezek csak szavak, még ha a tudomány állása miatt elég jól le is fedik a problémákat. Mint ahogy például hiába ismerünk csak x-féle betegséget, a szervezet meg fog betegedni az x+1-ben is, mert nem tudja, hogy mi nem tudjuk mi az.


Egyébként szerintem akkor kapsz pontos választ a kérdésre, ha utánanézel, hogyan hat a nyugtató. Amit itt összehordtam annak nincs konkrét tudományos alapja, csak a józan paraszti eszemmel én így magyaráznám, és úgy gondolom, hogy mivel nem szeretnék orvos lenni, nekem elég, ha általánosan csak egy elképzelésem van erről.

2018. aug. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!