Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen következményei lehetnek...

Milyen következményei lehetnek, ha valaki napokig nem alszik csak ilyen fél vagy 1 órákat naponta?

Figyelt kérdés
Lehet beteg,aki sokáig kialvatlan? Mert,hogy az immunrendszer gyengül pihenes nélkül.

2018. júl. 19. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Jobb esetben valahol összeesel, rosszabb esetben meghalsz.


De ha már jézus jelenik meg a szobádban illetve az udvaron nácik és dinoszauruszok mászkálnak akkor már baj van :)


[link]

2018. júl. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A rákmegelőzés egyik szabálya az elegendő alvás:

[link]

(Az oldal forrása: A rákmegelőzés 8 szabálya 2013)

2018. júl. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Alvás nélkül elég hamar brutális dolgok történnek. Nem az, hogy az immunrendszer gyengül, megőrülsz, meghalsz... Persze nem napok alatt, de az alváshiányt azért közel sem bírjuk olyan jól, mint pl. az evéshiányt...

Én extra érzékeny vagyok, én egy ilyen éjszaka után átmegyek zombiba és nagyon szerencsétlen leszek, szellemi képességeim brutálisan leesnek és ha megállok egy helyben, elalszom. Az átlagember jobban bírja, de pár nap és muszáj aludni...

2018. júl. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Főleg hajléktalanok vagy szállas nélküli turisták szokták ezt,mert nem mernek elaludni az utcán,parkban,bárhol,mert rettegnek,hogy kirabolják őket,vagy bármi rosszat tesznek velük.
2018. júl. 19. 20:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem bírod ki napokig alvás nélkül, senki sem bírja, el fogsz aludni ha leülsz valahova, ennyi. Olyan nincs hogy te majd csak úgy fenn maradsz mert akkor meg el fog ájulni. Én eddig max. amit bírtam 26 évesen a 36 óra fennlét volt (őrként), de most is 24ezek, 4 óra alvás van, a nélkül ha 26 órát nem alszol egyáltalán akkor hányingerd lesz, szédülsz, belassulsz, rosszul leszel, nem érted mit beszélnek hozzád. Kb. enny. Gondolhatod 34. óránál mennyire tudtam figyelni a kártyás beléptetésnél? Tiszta ember kínzás elvárni ennyi munkaidőt egy embertől és a sok barom hagyta ezt, én akkor mondtam ez volt az első és utolsó, hogy 24 után átmenjek másik szolgálatba 12be. Ahhoz hogy kevés alvással fenn tudj maradni ahoz alvásproblémával kell szenvedned, de akik meg ilyennel küzdenek mindig szemfájásra, izületi problémákra és fáradtságra panaszkodnak. Szóval roh.adtul nem egészséges, az ember nem erre van kitalálva! Napi 8 óra alvás kell! Mert tönremész és korábban halsz meg.
2018. júl. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajnos én benne voltam egy rettenetes periódusban amikoris 3 hét alatt aludtam 8 órát. Nem, nem túlzok.

Ráadásul nem aludtam el, mert nem tudtam, tehát az idegrendszerem nem volt képes kiengedni. 4 napot teljesen éberen voltam és így mentem dolgozni. Zombi voltam és senki nem látta. Vettem be nyugtatót, majd attól kidőltem, de kezdődött minden elölről. Ne kérdezd, rettenet min mentem keresztül. Élő halott voltam, de álmos nem. Több emberről hallottam, hogy kórházba került és gyógyszerekkel altatták. Én nem kerültem, de lehetett volna. Nem szedtem semmit, csak homeopátiás cseppeket és kaptam gyógyszert ami lazított. Na így nagy nehezen, szakadozva, de most már alszom. Szedem a Bach- virágterápiás cseppeket és vannak alvászavarra homeopátiás szerek is. Egy biztos, nem játék. Végül elvesztettem a munkahelyem és munkanélküli lettem. Nézd, tuti, hogy szorongástól van vagy kattogsz éjjel valamin. Próbáld ki az Elsősegély cseppet, az nagyon lazít. Keress rá a neten.

2018. júl. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát ha idegrendszerre rámegy az egész akkor ennyi volt, azt szinte nem lehet helyre állítani. Csak bogyókkal lehet korrigálni. :(
2018. júl. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 5 nap aludtam összesen 3 órát, nem volt gyerekjáték. Hallucináltam mindenfélét, tévképzeteim voltak már a végefelé. Fizikailag is rosszul voltam, az emésztésem arra a pár napra tönkrement, nem bírtam 1-2 nap után már enni se. Viszont szellemileg egészen ép maradtam, ha mondhatok ilyet, közben vizsgázgattam egyetemen, beadandókat írtam, ilyesmik. :D Nem azért nem aludtam, mert nem volt kedvem, hanem mert képtelen voltam rá, hiába feküdtem le.
2018. júl. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem se bírná sokáig, mondjuk én magamból indulok ki. Egy kemény éjszakázás után (meló) szószerint küzdenem kell azért hogy nyitva tudjam tartani a szemem, ha ez nem megy, kb 2 perc alatt bealszok.
2020. ápr. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!