Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes pszichológust váltani?

Érdemes pszichológust váltani?

Figyelt kérdés
Nincs személyes konfliktus, csak nem hozzá szeretnék járni.

2018. máj. 26. 23:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván. A lényeg, hogy olyan legyen akihez akarsz járni. :)
2018. máj. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Amíg nem írod meg, miért nem hozzá akarsz járni, addig lehetetlen választ adni a kérdésedre.
2018. máj. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Ha kellemetlenül érzed magad nála, nem jön létre a bizalom a személye felé akkor érdemes, igen. Nem tudom mióta jársz hozzá, de persze ehhez idő kell. Nekem beletelt kb. 8 találkozásba ,hogy kialakuljon az a bizonyos terapeuta-páciens kötödés, bizalom. Addig tejesen közömbös volt számomra az összes beszélgetés.
2018. máj. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Régóta járok hozzá. Az a baj, hogy ismerek olyat, aki már vagy 10 pszichológusnál volt és én nem szeretném ezt csinálni.
2018. máj. 27. 19:57
 5/8 A kérdező kommentje:
És köszönöm az eddigi válaszokat!
2018. máj. 27. 19:58
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát a többség 2. maximum 3. próbálkozásra megtalálja ha nem elsőre. Gondolkodj el a helyzeten, mennyit fejlődtél mióta hozzá jársz, milyen érzésekkel mész el hozzá, pl. izgatottan várod-e a találkozást, vagy inkább úgy érzed ,hogy csak -1 óra az életedből. Feltöltődve jössz-e ki tőle vagy inkább unottan. Gondold át ezeket és könnyebb lesz a döntés:)
2018. máj. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagytok egy húron, felesleges hozzá járnod, nem igazán lesz haladás. Válts, ha megteheted! (De hagyj egy kis időt azért mielőtt így döntesz)
2018. jún. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés, de hátha hasznos lesz valakinek.


Ha már egy ideje jársz terápiába és úgy jut eszedbe, hogy mégse szimpatikus a terapeuta és mást szeretnél, akkor azért érdemes megvizsgálni az igazi motivációdat. Pl. előfordulhat, hogy azok a dolgok, amikre épp jössz ráfelé fájdalmasak, ezt a terapeutával azonosítod, kvázi elkezded nem kedvelni.

Vagy úgy érzed nincs haladás, de valójában annyira erős az elkerülés vagy az elfojtás, hogy kell még idő ahhoz, hogy felszínre kerüljenek. Van akinél ezek nagyon lassú folyamatok.

Viszont, ami tuti, hogy ilyenkor beszélni kell a terapeutával, minden kétségedet, nemtetszésedet, véleményedet el kell neki mondani, hiszen minden jelzésértékű. Pl általában azokat a viselkedéseket hozzuk be és jelenítjük meg a terápiában, amiket a való életünkben is megélünk. Ha behozol egy ilyen váltani akarás érzést, lehet hogy azon is lehet dolgozni.

Vagy ami még lehetséges, az az, hogy megkéred, hogy másik módszert próbáljatok ki, amiben képződött, pl. hipnoterápia, imagináció stb.

Egyébként a fenti példa, amit említesz: van aki 10 terapeutánál is járt, nekem azt sugallja, hogy ez a valaki inkább sématerápia környékén nézelődjön, ez egy olyan terápia, ami azokon segít, akiken más módszerek nem.

Remélem azóta már megoldódott :)

2023. márc. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!