Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tünetmentes vagyok a gyógyszer...

Róbert dávid kérdése:

Tünetmentes vagyok a gyógyszerektől, de még valami nem stimmel miért?

Figyelt kérdés
4 gyógyszert szedek amitrex 2x400mg reggel este, ripedon 2 mg este, sertralin 100mg, rivotril 0,5 reggel este, paranoid skizofréniám van, és 1 hete majdnem semmi bajom,kivéve hogy kényszergondolatok gyötörnek sokszor,pl hogy én egy másik ember vagyok azt mondja a hang,meg időként hallucinálok is kicsit de ez még elviselhető,és egy kis izgatotságom is szokott lenni. De am szuperül vagyok ezeket leszámítva,úgy viselkedem mint egy átlagos ember.kérlek segitsetek milyen gyógyszeren kéne változtatni hogy a leirtak elmúljanak? Köszönöm 27/F
2018. máj. 1. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosodsal beszéld meg!
2018. máj. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy nem csak a gyógyszerektöl kellene várni a csodát. A paranoid skizofrénia nem játék, és nagyon jó, hogy komolyan veszed, foglalkozol magaddal, orvoshoz jársz vele, etc.

De szerintem még jobb lehetne az egész, ha pl. összekötnéd pszichoterápiával a gyógyszeres kezelést.

És amiket ide leírtál, azokat nem ártana az orvosoddal is megbeszélni.

2018. máj. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Te soha ne változtasd meg a gyógyszeradagjaidat! Beszélj az orvosoddal, hogy lehet-e tenni valamit a kényszergondolatokkal. Sajnos nekem is ilyesmi problémám volt, de a szorongásoldó segített a bajon. Bár a skizofréniánál gondolom máshogy van ez. Én amúgy el sem tudnám képzelni, hogy ilyen hangokat halljak, nagyon para lehet; én pl. eddig csak olyanokat hallottam, hogy egy női hang a fülembe súgja, hogy "szia", meg ilyesmik. De gondolom ha rosszakat mond egy hang, azt nehezebb figyelmem kívül hagyni. Ezért lehet, hogy emiatt majd kapsz egy másik gyógyszert. 22/L
2018. máj. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!