Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rettegek a haláltól (? )

Rettegek a haláltól (? )

Figyelt kérdés

Esténként gyakran eszembe jut, hogy mi fog történni a halál után.. Meghalok és újjászületek? És ez így fog menni örökké? Ha majd egyszer vége a világnak, mi lesz? Vagy nem születünk újjá, és voltam egyszer?

Ezek kattognak az agyamban, olyan szinten, hogy pánikrohamom szokott lenni. Próbálok másra gondolni, de hiába. Mi a megoldás?

Köszönöm a válaszokat!



2018. febr. 27. 07:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az élet sokkal rémisztőbb.
2018. febr. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
A halál után nincs semmi, de még a semmi sincs. Úgy fogod magad érezni, mint születésed előtt pl 10 évvel. Azaz sehogy, de még úgy se. Nem kell félni a haláltól, mert az nem rossz. A haldoklás, fájdalom, szenvedés, az egészen más tészta. Na attól érdemes félni.
2018. febr. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2018. febr. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az igazság az, hogy senki sem tudja a tutit. Vannak elképzelések ötletek, hogy mi történik, de hogy mi az igaz, azt ember válogatja. Az ember természetéből adodóan fél a haláltól, mert nem képes feldolgozni a semmit. Hogy mi a megoldás? Egyszerűen ne vegyél róla tudomást. Hülyén hangzik, de nincs más választásod. Éled az életed és azzal foglakozol, nem egy olyan dologgal, amit nem tudsz befolyásolni.
2018. márc. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kiskoromban mikor én is belelovalltam magam ezekbe a gondolatokba egy idő után én is beleszédültem.


2-es válaszolóval értek egyet. Halál után az lesz, ami a születésünk előtt, a nagy SEMMI, nyugalom, űr. Viszont erre nekem azt mondta valaki, igen ám, csakhogy a születésünk előtt nem volt lelkünk az eléttel meg megkaptuk a lelkünket is, továbbá halál után csak a test veszlik el. Kicsit elgondolkodtatott ezzel az eszmefuttatással, de a megyőzésem már nem sikerült neki.

2018. márc. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!