Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ilyen sok borderline...

Miért van ilyen sok borderline személyiségzavaros?

Figyelt kérdés

Gyakori kérdéseken, ha kicsikét jobban kutat az ember látható, hogy rengeteg a mentális beteg ember.

Általában diagnosztizált "betegek" vagy csak saját magukat diagnosztizálják és azt sem tudják, hogy miről beszélnek/írnak?


Leírhatjátok, hogy van e nektek valamilyen zavar állapototok illetve ki diagnosztizált titeket. (Magad vagy az orvos?)



2017. nov. 27. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg most sincs több, mint régen, csak most már kapott egy elnevezést ez a betegség.Ennyi.


Eleve csak az 1800-1900-as évektől foglalkoznak pszichiátriával, előtte azt mondták a mentális betegekre, hogy megszállta őket valami démon, azt csókolom~

A borderline meg főleg, hogy egy frissebb kórkép, és úgy tudom, hogy még ma is gyűjtőfogalomként funkcionál, mint régen a skizofrén.


Nem kell túlgondolni.


22/N

2017. dec. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

1. Borderline diagnózist 18 éves kor alatt nem lehet felállítani. Ez nem gyerekesség és tinihiszti, hanem egy súlyos mentális állapot.

2. Igen, nagyon sokan öndiagnosztizálnak, de ez többnyire helytelen. A bpd felállításához feltétlenül szükséges egy képzett pszichiáter objektív szakvéleménye, amit tesztek és beszélgetések alapján fog meghatározni.

3. Az öndiagnosztizálók többsége valójában nem tudja pontosan, hogy mi az a borderline személyiségzavar. Sokan azt gondolják, hogy az ingadozó hangulatban, önképzavarban és indulatosságban ki is merül a borderline. De emelett nagyon fontos a betegséget kialakitó tényezők (az anyai kötődéskapcsolatok félresiklása, és az érvénytelenítő környezet). Mivel a betegség súlyos paranoiával, disszociációkkal, átmeneti pszichotikus állapotokkal is jár(hat), a betegek többségének nincs betegségtudata sem. Legfeljebb azt érzik, hogy nem stimmel velük valami. A valódi borderlineosok nem érzik a saját helyzetüket súlyosnak. A legtöbben, akik maguktól fordulnak orvoshoz depresszióra tippelnek magukkal kapcsolatban.

3. A borderline előfordulása Magyarországon: a népesség 2-3%-a, ami valóban nem kevés!

4. Ennek ellenére Magyarországon még gyerekcipőben jár a borderline kezelése! Az orvosok nagyon keveset tudnak a betegségről, arról nem is beszélve, hogy még kevesebben tudják jól alkalmazni a terápiás módszereket velük szemben. A beteg, az instabillitása miatt lehet elutasító, vagy bezárkózó esetleg agresszív a terapeutájával szemben, ez pedig tovább nehezíti a gyógyításukat.

2017. dec. 10. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
elírtam a számozást :D 3. 4. 5. akart volna lenni
2017. dec. 10. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorikérdéseken olyan emberek kérdeznek, akiknek bajuk van. Nyilván akinek nincs semmiféle problémája, az nem fog kérdezni. Úgyhogy itt számolgatni a mentális betegeket és ez alapján következtetést levonni kb. olyan, mintha bemennél a templomba közvéleményt kutatni és megállapítanád, hogy a Föld lakossága 100%-ban vallásos.
2018. szept. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!