Mit kezdjek az önbizalomhiányommal?
17 éves fiú vagyok.
Sokadjára próbálok segítséget szerezni, de nem is tudom, hogy milyen segítséget várok...
Egyszerűen nem tudom rávenni magam, hogy beszélgessek másokkal, mert úgy érzem, hogy ők jobbak nálam, nem érdemlem meg őket. Ha mégis elkezd alakulni valami kapcsolat, akkor nyomban szó nélkül eltűnök, mert azt kezdem el érezni, hogy csak átver az illető és igazából nem is érdeklem.
Lehetett (lehetne) volna egy csomó barátom, akik igazából sokszor érdeklődtek is felőlem, de én mindig kerültem őket, pedig nagyrészüket kedveltem is... éreztem, hogy nem vagyok elég jó oda és úgysem érdekel senkit amit mondanék.
Anyámon és egyetlenegy barátomon kívül már senkivel sem beszélek, szinte soha.
Egyszerűen megőrülök magamtól, mert tudom hogy tényleg érdeklem az embereket, de képtelen vagyok úgy cselekedni, ahogy szeretnék és ahogy logikus lenne.
Már ha meglátok egy képet egy szép lány ismerősömről Facebookon elkap egyfajta pánik, mert látom, hogy mennyi ember lájkolta és tuti, hogy nincs esélyem a csajnál, hisz ennyi lájkoló és mind jobb nálam, tehát mi értelme lenne kikezdeni vele?
Pszichológushoz nem megyek, tuti dührohamot kapnék, mikor eljátszaná, hogy nem csak a pénzéért beszélget velem.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Ez a facebookos jelenség amit leírtál szerintem mindenkiben ott van emiatt nem kell utalni magad. Amikor meglátok mondjuk 200 like-kal valakit nekem is azaz első gondolatom, hogy ha ebből a 200ból 100 embernél jobb vagyok ( ami azért durva) és a többiekkel egyenlők az esélyeim ( ami szinten egy utópia) akkor is csak 1% esélyem van nála :D
Amit én tudok ajánlani, hogy kezdj el beszélgetni emberekkel csak rövid mondatokat (pl bocsi nem tudod ez a busz megáll xy helyen) , esetleg próbáld a tükörben magaddal ( akkor is ha kínos!!). És az, hogy elsétálsz egy beszélgetésből SEMMILYEN esetben sem a jó döntés. Meg akkor sem ha "at akarnak verni, vagy csak kinevetnek" ami nyilván nem igaz. Ezeket a dolgokat mindenképp meg kell tanulnod akkor is ha kellemetlen, mert később ki fognak használni.
A pszichológusról meg annyit, hogy attól függetlenü,l hogy csak a pénzért van ott és nem érdekled igazából még adhat hasznos tanácsokat. De biztos vagyok benne, hogy lehet olyat is találni aki lelkes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!