Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Én csesztem így el az életét?...

Én csesztem így el az életét? Mit gondoltok, az én hibám?

Figyelt kérdés
Van egy srác akivel 6 évig jártam, elsők voltuk egymásnak, nem volt különösebb gondunk, jól megvoltunk, de végül szakítottam vele. Ez után ő még próbált visszaszerezni, öngyilkos is akart lenni, megpróbáltuk hogy találkozunk mint barátok, nem volt jó neki, aztán meg nem találkoztunk sokáig de az sem volt jó. Na a lényeg hogy így ment ez, azóta elteltek évek is és ő még mindig engem szeretne visszakapni. Nem érdekli senki más, nem is akar emberek közt lenni, se dolgozni, se semmit az ég világon nem akar csinálni. Teljesen elvettem az életkedvét? Mit tehetnék? Annyit beszélgettem már vele, de nem fejlődött sehova... úgy érzem tönkretettem és jó lenne ha helyre is hozhatnám, de hogyan?
2010. máj. 15. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

már ne is haragudj de nem 100as a barátod és felelőtlenség volt összejönnöd vele ha tudtad hogy idegileg meg szellemileg ilyen labilis és képes ilyen dolgokra hogy a saját életét eldobja!


ne emészd magad mindenki úgy éli az életét ahogy akarja,ne függ egy másiktól,mert saját magad teszed tönkre!!!!!

20/l

2010. máj. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nincs joga elvárni, hogy szánalomból járj vele, az elmebajt a szerelem nem fogja meggyógyítani és nem te tiltottad meg neki, hogy továbblépjen és más lehetőségeket keressen.
2010. máj. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tartsd magad távol tőle. Az idő majd megoldja,csak neki nehezebb feldolgozni. Majd talpra áll,rájön,h nélküled is van élet. De fontos,h ne találkozzatok,mert csak feltépnéd a sebeit.
2010. máj. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondja az előző. Az lett volna a legjobb, ha nem találkoztatok volna, mert pláne ezzel a "Mit tehetnék? Hogy hozzam helyre?"-viselkedéssel csak alaptalan reményt táplálsz benne. Így nem csoda, hogy nem akar elengedni, mert a te "jóvátételedet" közeledésként értékeli.


Tudhatnád, hogy a találkozgatásokba nem azért ment bele, mert "csak" barátságot akart tőled, hanem többet. Ennyire nem lehetsz naiv, hiába fogod tagadni, és majd írni hogy csak jót akartál neki, de szerintem kicsit "játszottál" is vele...

2010. máj. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű, hogy depressziós a barátod, ez egy komoly betegség és se te se ő nem tehetnek róla! Ha szeretnél neki segíteni, beszéld rá hogy forduljon orvoshoz! Vannak olyan gyógyszerek és pszihoterápia, ami segít. Van kiút, de ehhez be kéne látnia, hogy segítségre van szüksége. Sajnos, ez nagyon ritkán sikerül, (mármint ráébresztni a betegeket) emiatt van a sok öngyilkosság sajnos.

Próbáld vagy te, vagy szólj valakinek akire hallgat.

2010. máj. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jól megvoltunk, de szakítottam vele...

Pár szóval megokolnád?

2010. máj. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindenbizonnyal igen, te voltál, de remélem tanultál belölle és megoldod a helyzetet! :D
2010. máj. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amennyiben te teljesen korrekt indok miatt szakítottál vele, és a további közeledését kedvesen, de egyértelműen utasítottad el, valamint próbáltál segíteni neki akár a barátságoddal, akár a szavaiddal, akkor semmi sincs, amit neked kéne helyrehozni, hisz nem tettél semmi rosszat. Egyedül az ő felelőssége, hogy ott tart, ahol tart, és olyan módon. Próbálhatsz neki apróságokkal segíteni (kedvesség), de véletlen se éreztesd vele, hogy visszakaphat, ha neked erre nincs szükséged. Ne hagyd, hogy az ő hibás döntéseit rád vetítse ki, és ezzel lelkiismeretfurdalást okozzon!
2010. máj. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne bízd el magad. Azért neki is része lehetett benne.
2010. máj. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!