Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális zavarral küzdők/élők?...

Mentális zavarral küzdők/élők? (Esetleg borderline szeméyiség zavarral)

Figyelt kérdés

Sziasztok, 20 éves vagyok,3 évvel volt egy nagyobb változás az életemben,amit nem tudtam "könnyedén" venni és hagytam kibukni azt ami már azelőtt sem működött jól bennem.Azóta az életem egy káosz és képtelen vagyok a jelenben élni mostanra akár egy pillanatban sem. Elég érzékeny vagyok amúgyis a világ gondjaira, hozzátéve a változást pedig úgy érem, hogy nem tudom leválasztani róla a saját godjaimat és nem tudom élni a saját életemet.

Nem tudok túl jutni dolgokon, mintha a világ gondjain kívűl nem is lehetne sajátkis világom. Mindig függésben érzem magam....És kénytlen vagyok folyamatos álarcot mutatni és nem pedig az igazi önmagam lenni,ami nagyon fárasztó.De közben olyanhelyzetbe sikerült keverjemmagam,hgoy minden körülmény között szorongok, tele vagyok feszültséggel és szégyellem magam,Félek összeszedni magam, félek a környezetemtől.......Járok pszichoterápiára, kapok gyógyszerek, végeztettek el velem pszichológiai tesztet, ami ki is mutatott egy F6090-nem meghatározott személyiségzavart....amit ne mtudtak megnevezni, mert soknak a jegyét tartalmazza(sokban borderline-t). De az igazat,a pszichológusom sem érvényesíti előnyben a diagnózisak....A lényeg,hogy van egy mélyebb, gyerekkori elakadásom ami a változással kiélesedett.....Többet egyelőre nem szeretnék megosztani, csak beszélgetni valakivel,vagy"meghallgatni" másokat akik "átérezhetik" a helyzet, hasonló gonddal "léteznek".



2017. ápr. 8. 00:19
 1/5 A kérdező kommentje:
bocsi a helyesírásért
2017. ápr. 8. 00:22
 2/5 anonim ***** válasza:
Bipoláris/hiperérzékeny/szorongásos/kevert személyiségzavaros vagyok. Nekem is hasonló gondjaim vannak, beszélgethetünk privátban ha van kedved.
2017. ápr. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szia!Szívesen beszélgetnék....érdekelne,hogy mások számára az ilyen jellegű gondok mit jelentenek, hogyan élik mig mindennapjaikat, hogyan sikerül kizárni a világot és csak arra koncentrálni ami jön, túljutni a "saját" problémákon.

A vélemény az efajta gyengeségról/hiányosságról,hogy komolyan szólva tényleg létezik,hogy valakinek megvan a "magához való esze" mégsem szereplője/rendezője az életének?? Vagy csak egyszerüen az előzőt kétségbevonóan egszerüen életképtelen.....

2017. ápr. 8. 11:04
 4/5 A kérdező kommentje:
ezt privátba szántam, de így sem gond, más is reagálhat, ha gondolja....
2017. ápr. 8. 11:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia. 18 éves vagyok és Borderline személyiségzavarom van, meg alkalmazkodási zavarom. Két hónapot töltöttem a pszichiátriá. Ha bármi kérdésed van, én itt vagyok.
2017. ápr. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!