Milyen problémákkal, nehézségekkel szembesül valaki, aki egy x mentális betegséggel foglalkozó csoporttól kér segítséget, támogatást, vagy "csak" elmegy a gyűléseikre, programjaikra?
1
Nehéz egyáltalán kérni tőlük a segítséget mert nem vagy hozzászokva hogy nem élnek vissza azzal hogy van egy gyenge oldalad
2
Ott is szűrni kell tudni a mondandót. Nem mindegy hogy ki mondja. Nehéz megszokni mi az amit magadra kell vonatkoztatni és mi az amit nem.
3
A legtöbb emberből szorongást vált ki hogy egy csapat vadidegen ember előtt felvállalja hogy ő mentális beteg. A társadalmi elítélés miatt valószínűleg tabutéma volt addig.
Ég és föld a különbség a különböző csoportok működése között. Ez nagyban függ a konkrét problémától, ami miatt járnak, a létszámtól, a csoportvezetőtől és attól is, hogy egyéni segítséget vesznek-e igénybe, vagy csak csoportba járnak. Egy csoportban nyilván nincs annyi lehetőség egyéni figyelemre, mint egyéni terápiában: aki emiatt megy, az csalódni fog. A csoportok egyértelműen arra jók, hogy az egyén megtapasztalja, hogy a problémái nem egyediek és ezáltal könnyebben el tudja fogadni önmagát.
"Mélyebb" szintű önismereti csoportok ennél többet is tudnak nyújtani, tényleges támogatást tudnak nyújtani a tagoknak, kialakítani a kötődés, a valahová tartozás érzését.
A csoportmunkában alapvetés, hogy annyit tudsz kivenni belőle (támogatást, segítséget), amennyit beleteszel. Ha nem beszélsz a problémáidról, akkor nem kapsz segítséget sem.
Önmagában szerintem a csoportterápia nagyon-nagyon kevés, inkább az egyéni terápia előkészítésére, kiegészítésére alkalmas. Szóval látványos eredményt azért ne várj tőle.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!