Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan aki szokta magát...

Van olyan aki szokta magát erősen figyelni?

Figyelt kérdés
Tudom hülyén hangzik... olyan hipochondria szerű. Néha figyelem magam, és akkor egészen be tudok parázni. Simán el kezdek szorongani, bepánikolok, összeugrik a gyomrom, izzad a tenyerem. Azon parázok, hogy meg fogok őrülni, olyanokon jár az agyam, hogy: "ki vagyok én?" "jaj nehogy beteg legyek, nehogy megőrüljek!" meg ilyen baromságok. Végül is mondhatjuk úgy, hogy odafigyelve, akarva akarok létezni, és ettől olyan fura lesz az egész. Nézek egy vígjátékot, és akkor eszembe jut, hogy "aha ez egy vígjáték, tehát akkor majd lesz poén, és én majd nevetek" Na így meg ugye nem lehet nevetni... Fura. Másnak szokott ilyen lenni?
2010. máj. 6. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, néha, gondolok ilyenekre és vannak enyhe szorongásos tüneteim és hiába köt le a munkám akkor is előjön. Egy gyógymódot szoktam ellene: Elutazok egy-egy hétre külföldre főleg Egyiptomba. Ott használnak egy kifejezést: "Egypt time". Azt jelenti, hogy lazulj, nyugodj meg, és használ.
2010. máj. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi :) Ezek ilyenkor jól jönnek, megnyugszom, hogy más sem őrült még meg :) Jaj de jó is lenne... volt idő, hogy két év alatt 4-szer voltam Jordániában... az végülis feelingre olyan, mint Egyiptom :) De ez a szemét válság betett nagyon... de nem érdekel, akkor is elmegyek nyáron valahova :)
2010. máj. 6. 23:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak ilyen gondolataim szinte minden nap. És egyelőre még én sem őrültem meg.:)


18/L

2010. máj. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A tegnapelőtti 10:05-nek és a kérdezőnek: szerintem csak introvertáltak vagytok, és emiatt a személyiségetek egyik alapja mások és önmagatok megfigyelése. Ez egyáltalán nem rossz dolog, én azt gondolom ... :)


24/F

2010. máj. 9. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!