Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipochondriával (gyógyszer...

Hipochondriával (gyógyszer nélkül) mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta nagyon érdekel az emberi szerezet, családtagom engem kért meg, hogy mondjak véleményt a laborleletéről, egy orvosnál a latin (de mondjuk félig angolosan hangzó) diagnózist értelmezni tudtam még tiniként, jópár éve. Elég sokat tudok az emberi szervezetről az utca átlagemberéhez képest.


A hipochondriám volt 50%-ban az oka, hogy nem ilyen pályára mentem - a maradék 50% a többi ok.


Fiatal felnőttkoromra a hipochondria mérséklődött, a testi/szervezetemben előforduló rendellenességeim közül nem mindet tartom katasztrófának és ha egy laborleletben egy adott érték a határon mozog, nem kezdek el parázni, hogy majdnem kilóg a tartományból. Nem leszek rosszul kórházkban, kórházak közelében stb-stb...


Azért még most is hipochonder vagyok... Ha emberi szervezetről olvasok, előjön erősen.

Főleg az immunrendszeri betegségektől félek, habár jelen pillanatban nincs, talán még allergiás se vagyok.


2016. szept. 2. 13:00
 1/1 Yellowbanane1012 válasza:

Feltehetőleg nekem is az egészségügyi éveim járultak hozzá, hogy mérsékelt hypochonder vagyok.


Gyerekkoromban rosszabb volt, mindentől féltem, főleg a szemmel kapcsolatos dolgoktól. (kiszúrom a szemem, megvakulok stb.)


Azóta amint rámjön, csak mély levegőt veszek. Átgondolom, igen jól érezem magam, igen egészséges vagyok, igen figyelek az életmódomra, nem lesz semmi baj.


Gyakran elképzelem magam külső szemmel és megjelenítek még egy "én-t", aki objektíven megnyugtat, miért nem lehetek beteg stb. Ez nekem nagyon sokat segített.=)

2016. szept. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!