Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ennyi lelkibeteg...

Miért van ennyi lelkibeteg ember? (beleértve engem is)

Figyelt kérdés
Ma voltam időpontot kérni a pszichiáternél,és még a magánrendeléses időpontok is be vannak telve nem csak az SZTK...mi a franc van ezzel a világgal? Hozzáteszem jelenleg sajnos én is depresszív időszakban vagyok :/

2016. júl. 5. 11:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem emberközpontú a világ, hanem pénzközpontú. A nyugati társadalmakban soha nem látott mértékű a depresszió az elidegenedés, a szolidaritás hiánya és a folyamatos stressz, hajtás miatt.
2016. júl. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mert meg akarnak felelni a világ és a környezetük elvárásainak, ami sokszor nem sikerül teljesen (vagy egyáltalán), bagy ők magukban ezt hiszik. Ennek következményeként stresszelni meg depressziózni kezdenek.
2016. júl. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyrészt a felgyorsult,rohanó,önérvényesítő világ okozza,versenyezni,felülmúlni kell a többi embert,hogy az ember talpon tudjon maradni. Sok a megfelelési kényszer,több életterületen is a maximumot kell hozni,az emberek lelkileg,szellemileg kimerülnek,mert nem az eféle életmódra vagyunk teremtve. Állandó a stressz,hajtás,törtetés,kevés idő marad a feltöltődésre,lelassulásra,a szeretteinkkel való tartalmas időtöltésre,hobbiainkkal való foglalkozásra. Másrészről divatba jött pszichológushoz,pszichiáterhez járni. Valamint jobb a pszichés betegek társadalmi megítélése is,divat kilógni a sorból. Sok a trendi mentális betegség,sok a feltűnési mániás ember. Az viszont pizitívum,hogy az emberek ma már sokkal bátrabban fordulnak ilyen jellegű segítségért,ha problémájuk akad. Régen szégyen volt pszichésen betegnek lenni,akinek problémája volt,egyből megkapta a hülye,őrült jelzőt,és ki is került a társadalom peremére.
2016. júl. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a technikai fejlődés okozza. Bármint ha jól megfigyelem a legtöbb depressziós ember manapság már telefonnyomogató alak...
2016. júl. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem hiányzik az a "nagy dolog", aminek egy életet lehet áldozni. Háborúk a nyugati társadalmakban nincsenek, a politika elkorrumpálódott, a párkapcsolatokkal se lehet már egy életre számolni egy-két szerencsés kivétellel, a családokat már nem is említem. Minden dolog mulandóvá vált, ezt próbálja ellensúlyozni, hogy ezekből a mulandó dolgokból viszont egy csapásra rengeteg lett. Ha csak híreket akarsz olvasni, megteheted, hogy egy életet áldozol a hírolvasásnak úgy, hogy nem fogsz kétszer ugyanabba a cikkbe botlani. Információtúltengés, egy élet már nem elég mindenre. Én ezekben látom az okát, de a fentiek is ugyanolyan fontosak.
2016. júl. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Elidegenedés.

Erich Fromm- A szeretet művészete című könyvet mindenkinek ajánlom.

2016. júl. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy az előző is írta, elidegenedés.


És ebben nagy szerepe van a gépeknek. Hogy nincs a másikra szükség, hogy valamit megcsináljunk, mert ottvannak a gépek. Amikor meg gépekkel csináljuk a kézzel is megcsinálható dolgokat, akkor a gép zaja miatt nem tudunk beszélgetni egymással.


A propaganda szerepe sem semmi. Belekényszerítik az embereket, hogy egyedül kell élni, hogy azt csináljanak, amit akarnak. Pedig még a börtönben is büntetés a magánzárka.


Mi meg hagyjuk magunkat.

2016. júl. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
#3: "Régen szégyen volt pszichésen betegnek lenni,akinek problémája volt,egyből megkapta a hülye,őrült jelzőt,és ki is került a társadalom peremére." Most is az,és most is megkapja,tapasztalat!!
2016. júl. 18. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8-as,bizonyos esetekben igazad van,bizonyos esetekben viszont "trtendi" pszichésen betegnek lenni. Elég,ha csak a celebekre,zenészekre,énekesekre,művészekre gondolsz. Hányan nyíltan vállalják,hogy pánikbetegek,depressziósak,személyiségzavarosak,stb. És büszkék rá,addig is az érdeklődés középpontjában állhatnak. És őket követve, civilek is hányan elkezdik büszkén vállalni,hogy "én is depressziós vagyok,nekem is volt nem tudom én hány öngyilkossági kísérletem,én is ilyen és olyan fóbiában szenvedek,stb.,és nem szégyellik,mert nézzük csak meg,xy is ugyan ebben a kórban szenved,tegnap láttam a tévében", mondhatják sokan. És nem is kell feltétlenül,hogy a média hatására bátorodjanak fel,van akinek a pszichés állapota eszköz arra,hogy ő kitűnjön a szürke tömegből. Itt GyK-n is volt egy felhasználó,aki mindenáron egy fajta ma divatos kórban szeretett volna szenveedni,és ennek érdekében diagnózist "vásárolt" a magán pszichiáterétől. mert ez mennyire menő ma,ő így máris többnek érzi magát ezáltal.
2016. júl. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én környezetemben csak két személy válalja fel, hogy pszichés betegsége van. Én inkább próbálom minnél jobban titkolni.

Nálam a pszichiáterem gondolta azt, hogy nem tudok mit kezdeni a szabadidőmben és, hogy el vagyok kényeztetve. A vélemény a következő alkalommal meg is változott és a szüleimmel azonnal bevitetett a pszichiátriára.

20L

2016. aug. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!