Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melegekkel szemben toleráns...

Melegekkel szemben toleráns budapesti pszichológust ismertek?

Figyelt kérdés
És ha igen, esetleg privátban, vagy itt kommentben megtudnátok adni az elérhetőségét?

2016. jún. 22. 23:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Privátban elküldtem.
2016. jún. 23. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég kevesen vannak, akik nem toleránsak köztük, és azok általában tudják magukról és figyelmeztetnek. Mégiscsak egy segítőszakma, nem kéne hogy ilyen fenntartásaik legyenek a kliensekkel szemben. Persze ott van az emberi tényező, de nem véletlenül töltenek annyi idő önismeretben, biztos tudnának róla, és max nem vállalnának vagy ajánlanának mást.
2016. jún. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kettessel egyetértek maximálisan, ebben a szakmában tényleg nagyon lényeges az önismeret, az önelfogadás, ami szinte automatikusan magával vonja a másokkal szembeni toleranciát.

A pszichológia lényege éppen az, hogy a páciens önmagává válhasson, a terapeuta értékítéletei nélkül, és ehhez elengedhetetlen, hogy a terapeuta sok mindenre nyitott és elfogadó legyen. Nem csak a szexuális beállítódást illetően, hanem minden más téren is. Nagyjából "ami neked jó, azt elfogadom" attitűdöt kell, hogy képviseljen, természetesen olyan módon, hogy az TÉNYLEG jó legyen a páciens számára és hosszú távon a környezete számára is.

Ugyanakkor a kérdést jogosnak tartom, mert magam is ismerek olyan pszichológusokat, akiknek a saját világképébe nem férnek bele bizonyos dolgok (pl. vallásos meggyőződésük miatt), és nyilván senki nem szeretne felesleges köröket futni, elutasítást megélni, ezért nem árt, ha már eleve olyanhoz megy valaki, aki jó eséllyel vállalja és szívesen dolgozik vele. Ezért ajánlottam a kérdezőnek olyan terapeutát, akiről biztosan tudom, hogy vannak meleg páciensei.

2016. jún. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

És akkor ezt az óradíjat nekem kell fizetnem, vagy a TB támogatja a kezelést?


Sajnos eléggé drága. :(

2016. jún. 25. 00:21
 5/8 anonim ***** válasza:
TB támogatja, de ott kevésbé válogathatsz, hiszen olyat kell találni, aki nem magánpraxisban dolgozik.
2016. jún. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A hazai ellátórendszerben ingyenes kezelés csak azoknak jár, akik súlyos gondokkal küzdenek, mivelhogy igen sokan vannak. (Mondjuk súlyos depresszióval, pánikbetegséggel senkit nem hajtanak el.)

DE: a terápia akkor hatékony, ha a páciens és a terapeuta személyisége passzol, ha jó a szakember (sajnos nagyon sok a kókler a szakmában), megfelelő módszert alkalmaz, stb.

TB-alapon lutri, hogy kit fogsz ki: mennyire jó szakember és mennyire passzol hozzád. És ha mondjuk nem a megfelelő szakemberhez kerülsz, akkor többet árt, mint használ.

2016. jún. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, és ehhez hol kell regisztrálni? Vagy hol kell utánanézni, hogy kik közül választhatok?
2016. jún. 25. 14:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt a cikket találtam, sajnos többet én sem tudok a témáról:

[link]

2016. jún. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!