Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék a barátnőmmel?...

Mit tehetnék a barátnőmmel? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

24 éves lányról van szó. Lassan egy fél éve kitalálta, hogy neki úgy jobb, ha le van ragasztva/takarva az egyik szeme. Először csak néha egyszer egyszer itthon csináláta. Ma már éjjel-nappal. Nem tudom meggyőzni, hogy ez nem jó neki. De ő ragaszkodik hozzá. Műltkor elvittem szemészetre ott megnézték és azt mondták nincs baja a szemének. Pszichiátriára nem hajlandó elmenni, mert azt mondja ő normális...

A kérdés első fele, hogy lehet-e így baja a szemének, ez árthat-e neki?

A kérdés másik fele, hogy mit lehet még tenni vele? Kényszeríthetem, hogy menjen el pszichiátriára? Van-e erre lehetőség?

Már az is megfordult a fejembe, hogy elhagyom mert nekem ez mostmár sok. Napi szinten próbálom megértetni vele, hogy ne csinálja, kezdek belefáradni.


2016. jún. 18. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Őszintén szerintem azzal tudnád legjobban bezsarolni, ha megmondod neki, hogyha nem megy el szakemberhez (pszichiáter), akkor szakítasz vele. Csak az legyen a feltétel, hogy elmegy, nem az, hogy be is tartja amit mond, ha esetleg elkezd vitatkozni...hátha a beszélgetés elég lenne.
2016. jún. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Régen volt olyan hajdivat hogy egyik szemre rálógott. Volt akinek az a szeme szinte teljesen megvakult.
2016. jún. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2: ez komoly? Mennyi idő után?
2016. jún. 18. 22:06
 4/10 anonim ***** válasza:

Nos... Igen, fizikálisan hosszútávon lehet baja a szemének.

Kényszeríteni nem lehet, mert senki nem vethető kényszerkezelés alá, néhány kivételtől eltekintve, de annak megvan a maga menete.

Ha nem megy el pszichiátriára, beszélgess vele. Próbáljatok közösen rájönni, miért csinálja, és ha megvan, akkor azon lehet esetleg segíteni otthoni keretek között.

2016. jún. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4.: szerinted mennyi ideig fogja bírni így a szeme?

Az okokra nem vagyok képes rájönni.

2016. jún. 18. 23:09
 6/10 anonim ***** válasza:

Károsodhat a látása, legrosszabb esetben megvakulhat arra a szemére.

Kicsit talán kegyetlenül fog hangzani: Nem az a fontos, hogy te megértsd az okot, hanem az, hogy ő tudatosítsa. Ha ugyanis rájön arra, hogy miért csinálja, az egy hatalmas lépés afelé, hogy helyreálljon a rend. Ha esetleg mélyebb a gond, akkor az a legfontosabb, hogy megértse, és legyen betegbelátása. Mert most nincs.

Két lehetőség van, ha sikerül elérni, hogy valami okot találjatok: 1. rendbe tudja magát hozni egyedül. Ilyenkor nagyon fontos, hogy véletlenül se érje semmi azt illetően, hogy hogy megy neki. Szépen, komótosan, ahogy neki teszik, és biztatni kell.

A másik lehetőség, hogy rájön, hogy segítség kell, és elmehet pszichiáterhez.

Amennyiben nem sikerül a dolog, és folytatja az egészet tovább, okot sem sikerül felhozni, akkor a lehető legrosszabb, amit tehetsz, hogy otthagyod. Mentális betegsége van. Azért sem hagyunk ott senkit, mert infarktusa volt. Ezen segíteni kell, és ha elhagyod, akkor már szinte 100%, hogy soha nem fogja pszichiáter látni, ha pedig ez a tünet súlyosbodik, esetleg egyéb problémák is felmerülnek, az nagyon nem jó. Mellette kell maradni, nagyon nagy szüksége van rá.

Ha van még kérdés, nyugodtan tedd fel.

2016. jún. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jaaa, időre is kérdeztél. Ez teljesen változó, nem lehet pontosan megmondani.
2016. jún. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6-7: Köszönöm a választ!

Tudom írtad, hogy nem lehet az időt tudni, de ez hetekben-hónapokban-években mérhető? Azaz kb. mennyi "időm" van kitalálni valamit, megoldani? Az éjjel-nappali ragasztást kb. 2 hónapja kezdte el. Most azt mondja, hogyha leveszi nem érzi jól magát, lehet ez már "maradandó"?


Illetve van-e tipped, hogyan tudnánk az okokat, esetleg az egészet kitalálni mitől van, mi az oka?

2016. jún. 19. 10:21
 9/10 anonim ***** válasza:
A szemét illetően személy szerint nem tudok semmit mondani, mert látatlanban nem lehet mondani semmit. A múltkori vizsgálatnál még rendben volt a szeme, még valószínűleg nem, vagy csak nagyon csekély mértékben károsodott a látása. Szemész szakorvos inkább tud erről beszélni bővebben, én nem, badarságot pedig nem akarok mondani. Pszichiátriai vonulatban már azért lényegesen többet beszélhetek. Amikor egy mentális gondra akarunk rámutatni, a betegbelátást előhozni az egyénből, elindítani azt a folyamatot, amely folyamán az okok keresése előtérbe kerül a beteg számára is, akkor elsősorban nyugalmat kell teremteni. Támadni nem szabad, fokozatosan próbákat kell tenni, hogy burkoltan a tényekkel fokozatosan szembe tudjuk állítani. Fontos, hogy a tünetek feltérképezése, illetve a pszichiátriai betegség hátterének feltárása ne csapjon át vallatásba, beszélgetünk a beteggel, nem kikérdezzük. Kérdés helyett inkább kommentálunk. Érdemes összefoglalni szóban is a mondottakat. Nagyon fontos, hogy mikor mélyebb érzelmi töltetű részlethez érünk, tartsunk kis szünetet. Addig meg lehet inni egy teát, hasonlók. Ez azért hasznos, mert nagyon fontos gondolatok érlelődhetnek ezalatt. Úgy lehet elképzelni, mint egy hűtőbe berakott sütit, amiben összeérnek az ízek, és úgy sokkal finomabb.
2016. jún. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2016. jún. 19. 13:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!