Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Epilepsziásként milyen szakmát...

Epilepsziásként milyen szakmát választhatok?

Figyelt kérdés
Évek óta epilepszia gyanús vagyok, mostnár egyre valószínűbb. Elküldtek vizsgálatokra, június végén lesznek eredmények. Nagyon félek attól is, hogy valami komolyabb okozza, mint az egyik ismerősünknél pl. agydaganat.. Milyen szakmáknál nem kizáró ok ? Illetve kaphatok felmentést testnevelésből, ha a labdapattogástól is rosszul vagyok, szorongok miatta? Folyton rosszul vagyok emiatt, meg hát mindig is kis bénácska voltam... Nem magával a mozgással van problémám, hanem a tömegsporttal, a megalázással stb.. Hányinger, hányás, remegés, pánikroham, minden elkap, ha közeledik az óra. ( pánikbeteg is vagyok) illetve a gimnasztikát, gerendát, szekrényugrást nagyon szeretem, de azokat üeg az epilepszia miatt nem lehet, meg folyton labdajátékok vannak, a labdától meg rettegek, még a kis szivacstól is... Kérlek, ne hurrogjatok le, komoly gondot okoz ez a mindennapokban nekem.. bármilyen választ, ötletet szívesen fogadok.
2016. máj. 16. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Öcsém epilepsziás, neki is gondot okozott az ilyesmi mindig is. Azt mondjuk nem értem, miért kell ennyit várnod az eredményre, mivel egy EEG vizsgálat után azonnal kiderül, van-e ilyen betegséged vagy nincs. Egyébként daganat nagyon kevés embernek okozza, szóval nyugi.

Öcsém anno nem választhatta a vegyésztechnikust, a magasban végzendő munkát, mint ács, állványozó és hasonlók, gépkocsivezetőt, illetve mivel neki a számítógép gyakran váltott ki rosszullétet, nem végezhet olyan munkát, ami számítógéphez kötött. Hirtelen ennyi jut eszembe, illetve mivel a legtöbb epilepsziásnál más és más dolog okozhat rosszullétet, általában egyéni elbíráláson múlik, hogy végezheted-e az adott munkát vagy sem.

2016. máj. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszodat, lany vagyok amugy:)

Ja es eegre meg nem is tudtak idopontot adni, nem surun osztogatjak... egy szimpla laborra is masfel honapot kell varni :/

2016. máj. 17. 13:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
hol laksz ahol egy laborra másfél hónapot kell várni? Csak mert nálunk úgy van hogyha megkapja az ember a beutalót, már másnap mehet, nem kell oda is időpontot kérni. Odamegy 7 és 9 között, beáll a sorba. Nagy sornak tűnik elsőre, de viszonylag gyorsan megy, egy órán belül meg szoktam lenni.
2016. máj. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szolnok megye, Szenteshez kozel

Jarasi kozpont vagyunk, szoval sokan vannak nagyon, ezert kell idopont...

2016. máj. 19. 15:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Én például nem végezhetek éjszakai munkát (mivel nekem azt állapították meg, hogy a kialvatlanság idézi elő a rohamot), nem búvárkodhatok, nem lehetek sofőr, nem dolgozhatok magasban (mint ahogy írták előttem: tetőfedő és a többi). Egyébként ha akarsz róla kicsit dumálni, dobj rám egy üzenetet nyugodtan, tudom milyen nehéz ezt feldolgozni, hátha tudok segíteni egy kicsit.
2016. máj. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A diagnosztizált epilepszia még nem kizáró ok egyetlen szakmánál sem. A rohamok/tünetek gyakorisága az, ami igazán számít. Ha valaki hosszú ideje tünetmentes, nem nagyon van lekorlátozva semmiben. Én pl. jelenleg olyan munkakörben dolgozom, amitől (ha lennének rohamaim) szinte biztos, hogy el lennék tiltva. De szerencsére nincsenek, így szakorvosi javaslattal átmentem az alkalmasságin. Hogy mit szabad csinálnod, és mit nem, azt majd a neurológusod elmondja. Ő az, aki ismeri a betegségedet, csakis ő tud segíteni. Ugyanis az a helyzet, hogy minden epilepsziás más és más.

Teljes felmentést tesiből nem hiszem, hogy fogsz kapni. Talajgyakorlatokat szabad végezni, attól senkit nem tiltani el.

Egyébként ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj üzenetet :) Tudom milyen nehéz most neked, én is végigjártam ezt az utat.

2016. máj. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én semmilyen munkát nem végezhetek, bár úgysem vennének fel sehova

F

2019. szept. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!