Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen bajom lehet abból, ha...

Milyen bajom lehet abból, ha átszoktatom magam jobb kézre?

Figyelt kérdés
balkezes vagyok, viszont jobb kézzel is majd nem ugyan úgy tudok írni, csak lassabban egy picit. Lehet valami mentális bajom, ha esetleg megpróbálom, hogy csak jobb kézzel írjak?
2016. ápr. 14. 16:53
 1/4 Zepney válasza:
Én is bal kezes vagyok ezért meg tudom érteni,hogy ebben a jobbkezesekhez alkalmazkodott világban milyen nehéz dolgunk van.. elvégre számunkra minden fordítva van :D De ennek ellenére nem hiszem,hogy jó ötlet jobb kézre váltani már csak azért se, mert szerintem nem fog menni, elvégre az agyad hozzászokott a bal kézhez, ennek ellenére persze hogy tudod használni a másikat is aktívan (amiért irigyellek, mert én teljességgel csak bal kézzel tudok; Írni, kanalat fogni, rajzolni stb..) Én nem tartom jó ötletnek, de szerintem semmi bajod nem lesz tőle. Csupán nagyon nehéz lesz. De azért szurkolok.^^
2016. ápr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem. Nos, nem tudom, anya szerint, amíg anno oviba nem kezdtem el járni, addig mindig jobb kézzel rajzoltam. És szerinte nekem az oviban "tetszett" meg a bal kéz. Úgy gondolja, hogy eredetileg jobb kezes lettem volna.

És ebben lehet valami. Nem tudom. Majd kiderül, hogy sikerül-e. :D

2016. ápr. 14. 17:11
 3/4 anonim ***** válasza:

A kezesség nem "választás" kérdése, hanem a balkezeseknek más az agyszerkezetük is.

Ha egy balkezest átszoktatnak jobb kéz használatára (fordítva ritka), akkor annak különböző következményei lehetnek. Jellemző a téri orientáció zavara, a beszéd bizonyos zavarai (pl. dadogás), tanulási zavarok, memóriazavarok, stb.

Ez kisgyerekkori átszoktatásra vonatkozik, kamaszkortól már szinte lehetetlen módosítani a kézdominancián. Mivel a finommotorika erősen kötődik bizonyos agyi funkciókhoz, ezért az nem működik, hogy egyik pillanatról a másikra elkezdi valaki a másik kezét használni íráshoz, mert a hozzá tartozó agyi funkciók nem tudnak átkapcsolni egyik percről a másikra. Az átszoktatást úgy szokták végezni, hogy először a nagymozgásokat gyakoroltatják (pl. táblánál, vagy földre helyezett papíron), és fokozatosan, apránként térnek át a finommozgásokra. Így az agy is fokozatosan át tud kapcsolni. Ezt azonban csak azoknál érdemes alkalmazni, akiknél a kezesség kisgyermekkori megváltoztatása problémákat okoz.


Tehát ha most hirtelen elkezdenél jobb kézzel írni, akkor annyi problémád lenne, hogy az agyad nem tudná követni a változást.

2016. ápr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ezeket leírtad, sokat segítettél vele! :)
2016. ápr. 15. 16:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!