Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tegyem magam túl a...

Hogyan tegyem magam túl a történteken? (közlekedési baleset)

Figyelt kérdés

Pár napja karamboloztam és a családi autó eleje elég szépen összetört. A balesetben én voltam a vétkes, csúcsforgalomban történt, nem láttam a sok autótól a közeledő járművet és belerohantam az oldalába. Személyi sérülés nem történt, az anyagi kár is maximum 700e Ft (a két autónak összesen), mégis nagyon mély nyomot hagyott bennem. Legelső balesetem volt és mindez azért bánt igazán, mert a jogosítványom 7 hónapos, valamint az autó a szüleimé (18 múltam). Amióta megtörtént a baleset, folyamatosan csak az a pár képkocka lebeg előttem és arra gondolok, hogy az okozott anyagi kár miatt nem érdemlek meg semmit, amit a családomtól kapok. Egész nap idegeskedem és emiatt magas a vérnyomásom, rossz a közérzetem. Az idegesség miatt hajlamos vagyok fázni is ami rendkívül zavaró. :( A helyzetemet annyi könnyíti meg hogy van egy megértő barátnőm aki mindenben kitart mellettem és támogat, azonban úgy érzem, valami hiányzik ahhoz, hogy ezen túltegyem magam. Ti hogyan oldanátok meg? Mit tennétek a helyemben?


(rosszindulatú megjegyzéseket nem kérek, abból már jutott elég.) Köszönöm előre is.


2010. márc. 31. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen aki a volán mögött ül bármi megtörténhet. A te hibádból, de a másik hibájából is. Érzem kaptál hideget, meleget. Egyébként én mint kissebb városban élő Budapesten talán nem is tudnék abban a rettentő csúcsforgalomban vezetni, főleg te,akinek még azért gyakorolni kell a rutint. Gondolj bele lányom még eddig valóban jól vezet, de egy év alatt három tökéletlen középkorú faszi nekitolatott, a kocsijának, pedig azokra már ellehetne mondani van gyakorlatuk. Igen amint írtad nagy a kár, de az ember élete még nagyobb kár lett volna. Mesélte a férjem, amikor még fiatalabb volt az autópályán megcsúszott egy olajfoltban és kipörgött, totálkáros lett a kocsija. Amikor kiérkeztek a helyszínelők azt kérdezték tőle, hol a halott, ő meg rámondta én vagyok. Épp bőrrel megúszta. Szépen lecsendesednek körülötted majd a kedélyek, én sem örülnék édesapád helyében, de még egyszer hangsúlyozom aki vezet az minden eshetőségnek ki van téve. Legközelebb legyél óvatosabb, körültekintőbb, tudod lassan, de biztosan. Vigyázz magadra és főleg a vérnyomásodra, nehogy többel kösd be. Egy enyhe nyugtató jót tenne, tudod mitől fázol a magas vérnyomástól. Inkább menjél el a háziorvosodhoz, és arra gondolj előtted az élet.
2010. márc. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szedjél nyugtatót egy pár napig. Ha csak ilyen valóban kirívó esetben használod, akkor nem okoz függőséget.
2010. márc. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek! Nyugtatót még soha nem szedtem semmilyen formában egyébként. Első válaszoló, nagyon szerencsés férjed van. Vigyázz rá, vigyázzatok egymásra! Köszönöm még egyszer a válaszokat, megfontolom az orvoslátogatást.
2010. márc. 31. 23:11
 4/5 anonim ***** válasza:

énis megtörtem a családi kocsit. belerohantam egy másik kocsiba. a mienkbe semmi kárt sem történt, kicsit elferdült a motorháztető, 1-2 kalapálással rendbehozták.


majd totálkárra törtem a saját kocsimat, amit a szüleim vettek nekem. a balesetin kötöttem ki.

na ezt dolgozd fel. ráadásul utána kaptam egy másikat. úgy vigyázok rá, h na.


na én azt mondom neked, h idő. az idő helyrehoz, de télleg. gondolom látod h a szüleid nem utálnak, inkább sajnálnak. ne hidd azt h nem érdemelsz meg semmit, balesetek akárkivel előfordulhatnak, még azzal is, aki 30 éve vezet balesetmentesen. sőt, szinte minden embernek lesz életében egy balesete, akár csakegy kis koccanás. ne vedd ezt annyira a lelkedre...csakegy szerencsétlen véletlen volt. vagy ha nagyon szarul érzed magad, menj el dolgozni, és fizesd ki nekik a kocsiban történt kárt. meglátod, jobban fogod érezni magad.

énis hamarosan megyek dolgozni, és elhatároztam, hogy az első fizetésemet egészében a szüleimnek fogom adni, vagy befizetem őket egy nyaralásra.

2010. márc. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megpróbálok erőt meríteni valamiből..
2010. ápr. 1. 22:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!