Mi az, amit mindenképpen szeretnétek, ha a "kívülállók" tudnának a mentális betegségekről?
Vagy ha el akarnátok magyarázni valakinek, aki soha nem tapasztalt ilyet, hogyan tennétek?
(Közvéleménykutatás egy előadáshoz, minden véleményt szívesen fogadok, depresszió, szorongás, üldözési mánia, pánikbetegség előnyben. Rossz válasz nincs, és köszönöm)
Azt mondanám el depressziósként, hogy vigyázzanak az önjelölt "gyógyítókkal".
Akik esküdöznek, hogy sportolj, járj társaságba stb.
Ez rosszkedvre és nem depresszióra hatásos!
A depressziós mélyponton lévő embernek még a lét is fáj, nemhogy sportoljon!!!
Elmondanám, hogy Magyarországon depressziósnak lenni szégyen és bűn a társadalom többségének szemében, a betegre úgy gondolnak, mint aki bolond.
Több válaszban is megfogalmazódott részben a véleményem, de azért megosztanám a gondolataimat. Amúgy én depressziós vagyok, szociális fóbiám, személyiségzavarom van. Gyakran gondolok öngyilkosságra, volt kísérletem is.
Én a következőket mondanám el egy kívülállónak, mondjuk a depresszióról (bár szerintem ezt csak azok értik meg, akik benne vannak; nekem még a saját családom sem érti, hogy miért vagyok ilyen)
1. Egyrészt manapság egy depressziósra úgy néznek, mint egy leprásra. Lenézik, kiröhögik, szánalmasnak tartják. Általában azt mondják rá, hogy lusta, meg elhagyja magát, nem értik meg, hogy ez egy betegség, amiről az illető nagyon sokszor nem tehet.
2. Az élet minden területén hátránnyal indul, nehezebben talál párt, nehezen vagy egyáltalán nem tud elhelyezkedni, sőt apróbb napi teendők is néha nehézségeket okoznak neki.
3. Önbizalomhiányos, nem látja az élet értelmét, feleslegesnek érzi magát, nincs kitartása, zárkózott, visszahúzodó.
4. Fizikai tünetek: fogyás, fáradtság ok nélkül stb.
5. Súlyosabb esetben öngyilkossági gondolatok, kísérletek, vagy sikeres öngyilkosság
Egyelőre ennyi jut eszembe...
Húha, nem is gondoltam volna, hogy ennyien fogtok írni, fantasztikusan szuperek vagytok, és minden választ köszönök! :)
A 6-os hasonlat tetszik, 7-es helyzete is ismerős... Kedvencem a "Miért vagy szomorú?" Meg amikor a pánikbetegségemről beszélek, akkor "Miért nem veszel levegőt?" "És egyébként ezeket megérzed?"
A szégyenérzetről, kitaszítottságról, megvetésről és társaikról mindenképpen beszélni fogok... És a "sokszor még a saját családja sem érti meg" is true story-szagú...
Vagdosásról még annyit, hogy általában úgy vettem észre, hogy vagy feszültséglevezetésként csinálják, vagy azért, mert a fizikai fájdalmat is könnyebb elviselni, mint a lelkit.
Hosszú ideje járok havonta a gondozóba most már csak gyógyszert íratni. Soha sem érdekelt igazán miként vélekednek az én depressziómról. Úgy véltem én kezeltetem magam tehát előbbre tartok mint aki esetleg nem is tud róla és ebben szenved és alkohollal vagy más módon kezeli vagy csak terheli a környezetét. Értetlenséget lépten nyomon tapasztalok még a szűk környezetemben is mikor megkérdezik hogy mikor megyek a gyogyóba.
A betegség, nembetegség vita évek óta tart a mentális problémák területén mivel egy súlyos depressziósnál ha a boncasztalra kerül anatómiai elváltozás nem mutatható ki.
Az hogy önkezével vagy egyéb módon halt meg és súlyos depressziós volt az igazolt tény. A pszichiátria amely a lélek gyógyítására szakosodott sokszor összekeveredik az ideggyógyászattal vagy a neurológiai diagnosztizálással.A psziché(lélek)az kissé bonyolultabb és kemikáliával csak tünetileg kezelhető.
Persze nem súlyos depresszióval...
Előző voltam...
A vagdosásról annyit, hogy kétfelől is meg lehet közelíteni a miértjét. Az egyik a szervezet adrenalinszintje, a másik viszont az, hogy az elvesztett vér helyére friss vért termel a szervezet. Az orvosi piócás, és az érvágásos gyógyításnak is ez volt a lényege. Csak hát a modern orvoslás kikiáltotta sarlatánságnak, mert az ily módon gyógyuló embernek nem lehet eladni drága gyógyszereket.
De a természet az továbbra is ismeri és alkalmazza is. Mert a friss vér oxigénfelvevő és szállítóképessége nagymértékben megnő, tehát tudat alatt érzi a beteg hogy neki ez jó, és azért csinálja.
14-es, ez tök jó hozzáállás. Tartsd meg. ;)
15-ös, sőt, gyakran az ilyen nehéz körülmények is kiválthatják a depit... Én a depresszióm legdurvább időszakában voltam végzős gimnazista, és dolgoztam mellette... A munkámat mondjuk imádtam, a sulit már kevésbé. Főleg, amikor fontos dolgozatok előtt jött ki rajtam annyira minden szutyok, hogy nem tudtam készülni.
17-es, ez tök érdekes, köszi, hogy megosztottad. :)
És mindenkinek jobbulást/elviselhetőbb létet kívánok! :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!