Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiások! Első...

Tomhiddleston kérdése:

Szociális fóbiások! Első pszichiáter látogatásnál már kaptok gyógyszert? Hogy néz ki egy ilyen beszélgetés?

Figyelt kérdés

Tudom a gyógyszer nem megoldás, de nekem most gyors kezelés kellene ebben a pár hónapban. Félek menni orvoshoz, de rá jöttem, hogy muszáj. Segítsetek, milyen gyakran kell vissza járni? Hogy néz ki egy ilyen kezelés? Többször vissza kell menni vagy az első alkalomnál ad gyógyszert?

köszönöm!!



2016. jan. 20. 09:31
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ez engem is érdekelne! :)
2016. jan. 20. 17:45
 12/16 anonim ***** válasza:
Apropó! Itt nem pánikbetegségről volt szó, hanem szociális fóbiáról. Vannak hasonlóságok a gyógyítás területén, de ez két külön diagnózis. Attól mér érdekel, mi segített neked a gyógyszerelésen kívül.
2016. jan. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam, hogy ezzel szeretném megváltani a világot, csak egyszerűen érdekel.:)
2016. jan. 20. 18:32
 14/16 anonim ***** válasza:

Mindenképpen menjél el az orvoshoz. Sőt, elsőnek a háziorvoshoz menj. Ugyanis ő kivizsgáltat fizikai oldalról ( labor, röntgen, ekg, hasi ultrahang), hogy tényleg csak pszichiátriai betegséggel kerülj a pszichiáter elé. Ez ugyan nem kötelező, de a pszichiátert egyáltalán nem érdekli, hogy neked fáj e a hasad. Az a te bajod, meg a háziorvosé.

Másodjára: nagyo akarjál meggyógyulni, és feltétlenül higyjél a pszichiáteredbe. Amit mond, úgy csináld. A gyógyszeredet minden napon, azonos időben szedjed be. Soha ne maradjál gyógyszer nélkül, ezért vörössel írd be a naptáradba, hogy mikor kell menni az orvoshoz gyógyszert iratni. Csak olyannal menj panaszra a gyógyszered miatt, ami tényleg túl mutat a felhasználási utasításban leírt nagyon rossz hatáson. Még így sem lesz könnyű dolog, mert ez a gyógyszer nem piskóta, és a hatása is 3 hónap után fog megmutatkozni. Addig tűrni kell néhány tényleg kellemetlen mellékhatását. Kérjél meg a családból valakit, hogy támogasson, figyelmeztessen, ha lankad a kedved. Ugyanis ezt a gyógyszert nem szabad abbahagyni, mert a következő ( tuti, hogy lesz) több lesz, vagy erősebb. Én így gyógyultam ki kb 6 hónap alatt, pánikbetegségből. A gyógyszerem Zoloft volt, és rivotril. Ennek most lesz 10 éve. Azóta nem tört ki rajtam újra. Ha van még kérdés, szívesen válaszolok, mert a gyógyszer a gyógyulás egyik, nagyon fontos feltétele. E nélkül nem megy.

2016. jan. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
2016. jan. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"...feltétlenül higyjél a pszichiáteredbe. .." Neeee. Vannak jó szakemberek, vannak kevésbé jók és rosszak.

Nem egy kollégám keze alatt mentek már tönkre a betegek.

Nem egy kollégám kötött ki betegként pszichiátrián.

Nem egy kollégámat kezeltem, kezelem már én is.

Nem egy kollégám kezéből kaptam már ki azt a szert, amit be akart adni, csak nem szabadott volna.

Hány kollégámtól hallottam ezt: "...annyi a beteg. Elegem van. Fáradt vagyok. Csak felírom a gyógyszert, legalább visszajárnak és ledokumentálhatom. Igaz nem gyógyulnak meg a szerektől, de legalább gazdaságosabbak vagyunk." "Dehogy fogjuk őket meggyógyítani. Akkor nem maradna gazdaságos az intézmény. Szedjék csak a gyógyszert, attól nyugodtabbak lesznek, nehezebben tudnak beszélni, így legalább nem kérdeznek."

Egy pszichiátriai gondozóban volt dolgom: az összes ott lévő várakozónak vagy a nyála folyt, vagy a szeme akadt fent, vagy iszonyúan remegtek, beszélni alig tudtak. Aztán rájöttem: gyógyszercég érdekeltség van itt is, de nagyon. Pont akkor jöttek valamelyik cégtől és hallottam a beszélgetést a cég és a pszichiáter között: ezt add..... . Rendben...az X külföldi utad biztosítva..."

Tehát jön egy gyógyszercég. Fizetnek kongresszust, utazást. Mit gondol ilyenkor nem kevés pszichiáter: na jó! Rábeszélem a beteget a te általad forgalmazott gyógyszerre, gyógyszerekre.


VAN TISZTESSÉGES, GYÓGYÍTANI TUDÓ ÉS AKARÓ IS! EZT ALÁÍROM. Csak éppen most egyet sem ismerek, valahol biztosan vannak, ez valószínű.

A gyógyszereknek a felszívódási idejük, felezési idejük, eloszlási idejük nem 3 hónap. Jóval korábban mutatkozik meg a hatásuk.

Igen, sok pszichiátriai gyógyszert nem szabad csak úgy csökkenteni, abbahagyni, mert súlyos állapotokat is okozhat.

Szakmailag az összes tankönyv arról beszél, a pszichoterápiának alapnak kell lennie, mert e nélkül betegségben tartás van, nem igazi gyógyítás.

Pánikbetegség és csak gyógyszer? Ez igazán elgondolkodtató, több szempontból is. Nem arról beszélek, nem mondasz igazat. Arról beszélek, mennyire valós lehetett ez a diagnózis pl., milyen könyv, információ jutott a birtokodba, amik után beindult a gyógyulásod, stb.

Nem Istenek az orvosok!

A fentieken kívül még annyi visszaélés van a pszichiátrián belül, hogy azt már több könyvben is leírták. Én most többről nem beszélek, pedig eleget tapasztaltam.

Fóbia: pszichoterápia. Ezt javaslom elsőre, másodikra is. Aztán Te döntesz persze.

2016. jan. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!