Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiások! Miért éreznétek...

Anorexiások! Miért éreznétek magatokat jobban, ha lefogynátok csont soványra, mi ezzel a célotok és mi lenne tőle jobb?

Figyelt kérdés

Nagyon kíváncsi vagyok rá mi a célotok azzal, hogy életveszélyesen lefogytok. Sokan azt állítják, úgy boldogabbak lennének. De számomra ekkor is felmerül a "miért" kérdés. Mire fel van ez az önsanyargatás, mi a célotok vele? Remélem találok olyat, aki meg tudja fogalmazni ezzel kapcsolatban gondolatait és képes indokot adni mindezekre.

És kérem csak olyanok válaszoljanak, akik valóban evészavarosak. Nem szeretnék olyan válaszokat látni, melyekben minősítik a betegséget és magát a beteget. Köszönöm.


14/L



2015. dec. 28. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
aki ilyen beteg, annak nincs semmi célja. Egyszerűen csak nem érzi jól magát a bőrében, esetleg a külvilágtól kap negatív jelzéseket, és azt hiszi, hogy vékonyabban boldog lehet. Csakhogy ha beindul a gépezet, megszűnik vékonynak lenni. Hiába csont és bőr, a tükörben még mindig azt látja hogy milyen kövér. Mint a vidámparkban a torzító tükör. Nem a valóságot mutatja, de hajlamosak vagyunk elhinni hogy de. Csakhogy az vicces, az anorexia pedig nem. Legtöbbeknek az sikerélmény, ha kontrollt gyakorolhatnak a saját testük, súlyuk felett. Összetett a dolog, ezt nem lehet megfogalmazni. Aki nem érezte még ezt, az úgysem érti.
2015. dec. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az anorexiás nem csontsovány akar lenni, csak simán vékony. A betegségnek ami egy testképzavar a lényege, hogy nem látja, nem tudja felismerni, hogy már túlzásokba esett. Egy anorexiás amikor a tükörbe néz csak a felesleget látja, még akkor is ha az nincs ott.
2015. dec. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tévedés azt hinni, hogy az anorexia arról szól, hogy valaki sovány akar lenni. Ez nem egy életforma, amit valaki választ, hanem egy betegség. Mégpedig - a legújabb kutatások szerint - az agy(!) betegsége!

Pontosan nem lehet tudni mitől - lehet akár egy kissé túlzásba vitt fogyókúra, de bármi egyéb is, aminek következtében - az arra genetikailag kódolt emberek agyában aktiválódik a betegség. A beteg agy irányít innentől kezdve. Éhezésre, kimerülésig történő testedzésre kényszerít. Torzan láttatja a tükörképet, azaz testképzavart eredményez. Az agy megváltozott struktúrája, biokémiája okozza mindezt. A kényszeres kalóriamegvonás miatt az összes szerv "szenved" és előbb-utóbb károsodik.

Dehogy akarnak ezek a lányok csontsoványra fogyni! Szabadulnának ők ebből a pokolból, de iszonyú nehéz!

2016. jan. 4. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A #3 válaszoló mindent leír.

Ez nem egy választott hobbi, annál mélyebb.

Valami megbomlása az agyban, de ennek a kutatása még most is folyamatban.


Magamról

14 éves korom óta

6 pszichológus

5 pszichiáter

2 művészetterapeuta

3 dietetikus

3 kineziológus

2 kuruzsló

és számos természetgyógyász próbált nekem kiutat mutatni, de semmi.

Jelenleg 23 éves vagyok, lassan diplomás, munkahelyem van- egyedül élek, de napi szinten(!) szenvedek a bulimiától.

165 centi és 48 kiló vagyok.


Az életem kilátástalan.

2016. jan. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Az egész tényleg hihetetlen, nekem egészséges embernek. A legjobb barátnőm anorexiás és nem tudok vele mit kezdeni. Pedig mindig is vékony volt és annnnnnyira gyönyörű.. Most meg csak egy csontváz és már nem szép, főleg például szoknyában, amikor csupaszon látszik a csontos lába. És tényleg kövérnek látja magát a tükörben, de érdekes volt, mert látott magáról egy képet, és arra azt mondta, hogy vékony, csak hogy akép torzít, nem hiszi el, hogy ő így néz ki élőben.

Most megsy pszichológushoz, és remélem visszakapom a régi Őt :(

2016. márc. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert szenvedek és fáj az élet, és azt akarom, hogy ezt az emberek is lássák, megértsék :)
2018. nov. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!