Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valakinek pocsék élete...

Ha valakinek pocsék élete volt és sorozatokat nêzve elkêpzeli azt a valóságba helyezve és magát beleszőve az mikortól lesz beteges? (lennt hosszú)

Figyelt kérdés

Tehát sem gyerekkora,sem tini kora,sem fiatal felnőtt kora nem volt,soha senki nem állt mellette.


Nyomorogtak,anyja titkolt alkolista,otthon főzésen kívült semmit nem csinálta kosz csinálásaon kívül,mindent a gyerek csinált csicskásként.


Tehát sem igazi karácsony,szülinap,szeretett nem volt az életêbe.Kigúnyolták a külseje miatt is,meg hogy amíg nem dolgozott ruhái sem voltak szépek,csak belerúgtak folyton.

A szegênysg miatt sosem élhetet,engedhetet meg bármit,örömöt.


Tehát minden ami fontos,ami meghatároz minket,kimaradt az életéből az fiatal felnőttként ha sorozatot lát elképzeli magát gyerekkênt,abba a családvpba,más kinêzettel,más adottságokkal.Elképzeli milyen lett volnamígy gyereknek lenni,így felnőni(de csak 5 percekre),fiatalnak az mikortól válik veszélyessé,nem egészsgessé?


Hogy váljon egészségessé?

Hogy legyen boldog,hogy lehet feldolgozni hogy minden elmúlt,ami számít az életben?

Hogy lehet feldolgozni hogy már csak megöregszik,már csak dolgozhat a semmiért?

Hogy lehet feldolgozni hogy sem gyerekkora,fiatalkora semmi nem volt,csak az évek múlnak?

Semmit nem kap vissza?

Hogy lehet elfogadni hogy a külseje nem olyan mint a átlagé?



Olyan dolog után vágyik ami másnak természetes volt.

Pl Gyermek akarna lenni,rendes családdal,otthonnal,jó emlékekkel,szetetettel

Pl Azt akarná ne legyen anyajegyes,szeplős a bőre.Átlagosan nêzen ki,hisz a strandon a többsêg átlagosan néz ki

Ő mêg ezt sem kapta meg.


1.Nem akarna családot,hisz maga is labilis,az êlet,a család,a nyomor lelkileg tönkretette.

2. Nem akarna gyerekeket hisz az ő testük is anyajegyes,szeplős lenne és tudja milyen az ha elmész nyáron és látod mások kivágottabb ruhákba,bikinimbe vonulhatnak mert rendes a bőrük.Milyen az ha az arcod fura és a tested is anyajegyes.Tudja azt hogy a külső mi mindenben befolyásolhat.

A bőre zavarja a legjobban!!!


Vagy csak fogadja el ami másnak járt neki nem!

És semmit nem kaphat vissza!

Törödjön bele!


2015. dec. 25. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a fantáziálgatás rossz irányba befolyásolja az életminőségét (nem tud miatta dolgozni, emberek közé menni, kapcsolatokat kialakítani), akkor beteges. Ha nincs erről szó, akkor nem probléma.
2015. dec. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Akit ennyire zavar az anyajegy és a szeplő, annak nem ártana belegondolnia, milyen lenne, ha tényleg lenne valami testi baja...


Sokaknak pocsék a fiatalkoruk. Ez nagy baj, hisz az sokat jelent, de a legtöbb esetben fel lehet dolgozni (ha nem is könnyű) és ki lehet hozni az életből valamit. Teljesen beteg dolog azon siránkozni, hogy mi volt és mennyivel rosszabb helyre született, mint egyesek (bár még mindig a szerencsés nem túl sok százalékba tartozik a világon, aki pl. szinte sosem koplal kényszerből, nem él háborús övezetben s ilyenek).

Azzal kell dolgoznunk, amit nekünk osztott az élet. Csuda tudja, manapság miért ilyen siránkozóak az emberek. A testépítés is tele van siránkozó srácokkal, akik nem remek genetikájúak és a jó nőknek nem kellenek (a picit átlagos alattiaknak igen, de az nekik nem), igaz, hogy önbizalmuk semmi és élethez való hozzáállásuk lényege, hogy ők áldozatok, akiknek már mindegy... Talán érthető, amit mondani akarok. Nem kapjuk ugyanazokat a lapokat, de mindenféle extra igény és rossz hozzáállás semmire se jó, inkább tegyünk, bizonyára jócskán van mit.


Fantáziálni egy szintig nem gond, én is mesélek magamnak :D Már kislányként is ez volt. Persze nem szerencsétlen, politikai vagy random házasságokba kényszerített királylánynak meséltem magam, hanem akkor már teljhatalmú, népszerű tündérkirálynőnek, aki örökké él és fiatal és szép :D Ma már egészen más műfajban mesélek és nem is azonosítom magam a szereplőimmel, viszont a sztori sokkal jobb :D Ez is egyfajta kreativitás.

De ha emiatt az ember pocsékul érzi magát a saját világában vagy túl sok időt vesz el, esetleg a mesevilággal van el szabadidejében és emberi kapcsolatait hanyagolja, az nyilván nem kis gond.

2015. dec. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Munkám nem befolyásolja,senki nem tud róla,mert csak 5 perces ábrándok.


De évről évre kijön a depi,amiről senkinek sem beszélhetek,erősnek kell mutatnom magam.Olyankor jön elő a depi amikor jön karácsonyi,új év és jönnek azzal mérlegeljük az évünk életünket.Meg hallom nosztalgiázni a kollegákat,itt buliztak,ott szórakoztak fiatalként.Én mit mesélhetnék csak rosszat,fájdalmat...


Senki nem azt nézi rosszabb is lehetne,hanem azt hogy másnak mért járt hogy jobban élt.

Nem villa,meg ilyesmi lett volna a vágyam csak olyan ami másnak járt.


Én senkinek nem voltam fontos,nem értem senkinek annyit hisz nekem bem járt!!!

Akkor voltam jó ha kellett valami!

Mama beteg volt folyton én futkostam.Barátnőm semmit nem tudott elinténi egyedül csak játszani a fejét,talpraesettségről beszélt de állásinteriúra,munkanélkülire,okj-s képzésre én kísérgettem el.Anyu munkanélküli lett én ültem vele várakozva.

De ők hol voltak?


Tudom vannak akik rosszabbul élnek mint én,de az iskolában is én voltam a legcsoróbb,jól titkoltam,volt hogy a villanyt kikapcsolták(senki nem mondaná meg a látszat csal,nem látni be más életêbe),volt hogy nem futotta tűzelőre,nem volt fenyőfa sem,szomorúan ültünk a hideg szobába,villanyradiátort nyomtunk be hogy 1 szoba megel legyen.

Volt hogy a hóba 3 km-t gyalogoltunk hogy a mamatól(aki miatt részben ilyen helyzetbe,helyre kerültünk)2000 ft-ot kérjünk.Mamáról írok picit.


Anyu mint írtam titkolt alkolista,tehát csak főz,jó sok kosszal,elhagya magát,minden így az én feladatom volt,más nem látja,nagyon ügyelünk rá.

De legalabb szép lakásba laktunk és kezdettben jó osztályközösségbe jártam.Soha,senki nem ült le tanulni,leckét kikérdezni mellém.


De a lényeg meg lett a lakásunk hirdetve eladásra úgy hogy nem is tudtunk róla,csak jött egy potenciális vevő érdeklődni.Hát kiderült hogy mama adta fel a hidetést(ő külön,saját lakasba élt,és a masik lánya vette rá,mint kiderült jóval később azért hogy akkor nem leszünk a mama közelébe és így bármire rá tudja venni a mamát majd.Anyunak mindig ezt a tesóját támogatta,mi csak ha valamit csinálni kellett,intézkedni akkor jöttünk képbe.És ez a nővére anyunak eladata később a mama lakását éy a mama ingatlanából kifizette az ő lakasan lêvő hitelt és 2 lakasból vettek 1 családi házat,a többi gyerek semmit nem kapott,de folyton nekünk telefonáltak mit vegyünk a mamának,meg dicsekedtek,pedig odáig semmilyük nem volt)

Anyut rávette mama mennyivel jobb lesz ha elköltözünk,1-2 hónapig mamánál voltunk aztán hirtelen a nővere intêzkedett és gyorsan,azonnal ingatlant kellett találni.Így egy elég romos házat vettek,minket meg a közelbe irattak suliba,így bekerültem egy rossz közösségbe,ahol mindig valakit leszóltak,lenézték a városiakat.



Azt leszögezném nem jártunk mamához kéregetni,kihasználni.Mama mindig az összes többi gyetekét támogatta,problémás volt mind.Mi akkor jöttünk mindig képbe ha valamit csinálni kellett.Miután anyuékat meg bele vitte a trutymóba ott is hagyta.Nagyon megalázóan bantak velünk amikor ebbe a helyzetbe kerültünk.

Pedig azt a szüleim javára kell írnom hogy mindenféle segítség nélkül megdolgozva lett lakásuk.


Egy rossz döntés és a saját és gyerekeik életét is tönkre tette!

2015. dec. 25. 19:00
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocs a siralomért,de elnyomom és évi egyszer kijön belőlem.
2015. dec. 25. 19:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!