Mi a teendő, ha pszichoterápiára szeretnék járni?
Gondolom, szeretnéd a dolgot diszkréten kezelni, így nem mondom, hogy kérdezd meg az ismerősöket, tudnak-e ajánlani egy jó pszichológust, de a neten körülnézhetsz, rengeteg fórum van a témában, akár itt az oldalon is.
Ha rákeresel a neten a pszichológusokra a közeledben, valószínűleg lesz miből válogatni, nézd meg a honlapjukat, sokszor leírják, hogy milyen területekkel foglalkoznak, ez is segíthet szűkíteni a kört, illetve az ár sem mellékes.
Ha megvan a pszichológus, vedd fel vele a kapcsolatot, akár telefonon, akár e-mailben, ha van ilyen lehetőség. Utána a többit már ő mondja.
Az első alkalom egyébként egyfajta állapotfelmérés, megismer téged, a problémát, felvázolja a terápia menetét, módszereit.
Semmi különös, beszélgetés lesz.
Amit fontos tudnod, a pszichológus bölcsészkaron végzett, nem írhat fel gyógyszert, ha klinikai szakpszichológus, akkor tanult/dolgozott plusz 3 évet az egyetem után, ahol klinikai gyakorlatot szerzett (tehát jobban képzett), egyéb továbbképzések is vannak. A pszichiáter, orvos, aki az orvosit végezte el, majd pszichiátriára szakosodott, tehát a súlyosabb esetekkel ő foglalkozik, ő tud gyógyszert felírni (de nem feltétlenül ír fel). Természetesen mindkét foglalkozás esetén foghatsz ki jó terapeutát, illetve rosszat is.
Terapeuta képzés is sokféle van, ezek a főbb irányzatok, még sok másik is van:
- beszélgetés, nem terápia
- analízis, hosszadalmas, gyenge hatásfok
- kognitív, gyenge hatásfok
- relaxáció, első sorban stresszkezelés
- transzperszonális, módosult tudatállapot
- hipnoterápia
- integratív terápia, hipnózisban alkalmazott módszerek
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!