Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánik-Szorongás. Merjem...

Pánik-Szorongás. Merjem elkezdeni a Rivo/Cipralex kombót? Félek a mellékhatásoktól!

Figyelt kérdés

Őszintén nagyon sok fórumot olvasgattam, hogy zombivá teszi az embert, durva elvonási tünetekeg produkálhatnak és nagyon félek a szívritmuszavar/ szívmegállásos mellékhatásoktól, mivel alapból vannak ritmuszavaros problémáim. Mondtam az orvosnak, de csak legyintett, hogy nagyon kicsi a dózis amit felírt, nem kell félnem. (0.5 rivotrilnak a fele este, es 10 mg cipralex szinten este 1 szem)

De én akkoris tartok tőle, hogy többet árt, mint használ majd.

Viszont attól is félek, ha nem szedem, durvulhatnak a tüneteim és a végén zártosztályra kerülök. Dolgozni már igy sem tudok, mert ott szorongok iszonyatosan és jönnek a pánikrohamok. Kezdem kilátástalannak érezni a dolgot. Több éve már, hogy elkezdődött és nagyon megkeseritj az életem. A barátom akivel együtt élek, úgy érzem, hogy egyáltalán nem ért meg és csak egyre jobban idegesítem a bajommal. Félek, hogy majd nem fog emberszámba venni, vagy elhagy előbb utóbb, mert "hülye" vagyok. Mindig beszélgetni akarok, megértetni magam és nem érzem, hogy mellettem állna igazán. Mindig idegesen sóhajtozik, hogy "nemtudom" "ezt csak te tudod eldönteni" "túl sokat agyalsz ezen, túl feszült vagy". Lehet, hogy vanamiben igaza van, de ő nem tudja milyen egy panikroham, vagy egy tartós szorongás, depressziós hangulat. Igazából nekem csak ő van, másra nem számíthatok. De néha úgy érzem rá se.

Félek, hogy nem tudom magamtól, gyógyszerek nélkül meggyógyulni, mit tegyek?


2015. aug. 18. 03:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Jaj, hiába adnék tanácsokat nagyon szívesen, de mindenki máshogyan reagál a dolgokra. Először is, mondok egy olyat, hogy a bajodról, sose tudjon senki! Ne mond, ne panaszkodj, csak saját magadnak, hiába mondják, hogy jó elmondani, de 1. Az emberek többsége ezt sose fogja tudni megérteni, mivel úgy gondolják csak egy hisztis, "pánikoló" valaki vagy, és nem ismerik a neurózisos idegrendszeri megbetegedést (végig nézném, bár SOSE kívánva, egyesek reakcióit egy pánikrohamnál). 2. Ha nem mondod senkinek, csak nagyon kevés ember tudna róla, mondjuk 1, vagy a gyakorikérdéseken a válaszolók, tehát teljesen anonym, akkor megkíméled magad a külső szégyentől, hogy mégjobban lealacsonyítva érzed magad (igen, sajnos ez így lett beépülve minden ember tudatalattijába), ez viszont nem gyengeség, csak egy pszichoszomatikus idegrendszeri megbetegedés, mintha egy más rendszer vagy szerv lenne megbetegítve (pl. immunrendszer, szív problémák, emésztési rendszer...stb.). Erről nem lehet azt mondani, hogy te tehetsz, mert a rohamokért az agyadban lezajló funkciók, kémiai reakciók meghatározoák. Ezt azért írom, hogy légy tudatában a dolgokkal, mielőtt antidepresszánst veszel be. Ha úgy gondolkodsz, hogy félsz a mellékhatásaitól, lehet bevonzzod magadnak, vagy bebeszéled. Valószínű, de nem mondom, hogy ez evidens.

Ha megtartod magadban a rohamokat, úgy, hogy senki se lássa, hogy épp az van, mondjuk elmész a mosdóba, kiegyenesített háttal, mintha semmi sem lenne, és ott rendbe szeded magad, egy ilyen roham intenzitását tudod szabályozni, engedd, had jöjjön, de tarhat akár 5 percig is. A saját tudatod irányítja, vagyis te. A kémiai reakciókat nem befolyásolod, de tudod szabályozni őket a gondolkodásmódoddal, eleve, ha úgy állsz hozzá a dolgokhoz, hogy tökmindegy, történjen bármi, most elveszett vagyok, de mindegy, ha meghalok, az is mindegy, minden mindegy, és semmi sem tud rám kihatni addig ameddig az én hozzáállássomal nem engedélyezem meg neki. Magyarul egy olyan üzemmódba viszed az agyad, ha úgy tetszik-tudatállapotodat, hogy kikapcsol a védekezési mechanizmus, és megszűnik a pánik (mert az egy menekülésre késztető dolog, téves riasztás).

Szóval ez lenne az első, hogy megtanuld szabályozni a saját gondolataidat, de egészséges mértékben.

Idővel esélyes, hogy ritkulni fog ez az egész. Én tudom, hogy kellemetlen neked munkában, de vegyél ki egy hét pihenőt, és ne törődj semmivel, pihenj, csináld úgy, hogy minden oké, mégha nem is az, és aztán 1 hét után újra megpróbálhatod. Ez teljesen érthető folyamat, egy rokkantnak is tart egy ideig míg felépül. De te nem vagy rokkant, csak a helyzet ugyanaz majdnem. Ha valóban nem tudod szabályozni a gondolataid, akkor pszichológus segítségével egy kognitív terápián konkrétan az ilyesmire készítene fel téged, és ha az sem menne, akkor marad a gyógyszer+ a terápia folytatása. A gyógyszer sokat önmagában nem ér, csak a pszichoszomatikus tüneteket enyhíti. Ha kérdésed van, jelentkezz. Ez egy betegség, amiért harcolni kell, és nem véletlenül van jelen az életben, valamit meg kell oldanod a hozzáállásodból, perspektívádból, múltad felfogásából.

2015. aug. 18. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elnézést *ami ellen harcolni kell. És egy kérdés is kimaradt.

Melyik a legkellemetlenebb tüneted? tudok mindegyikre remélhetőleg számodra is hatékony átvészelési módszert.

2015. aug. 18. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 homo ludensz ***** válasza:

Évek óta szedem a Rivó/Cipralex párosítást igaz igen kis dózisban 0,5 Rivo felezve és a 10mg.-os Cipralex is felezve. Reggeli után bekapom és egész nap teszem a dolgom. Nem agyalok semminemű mellékhatáson sót zombinak sem vélem magam. Írok,olvasok meg rejtvényezek.

Amennyiben érdekel foglalkozom azzal is hogy mit kreál(hat) a agy és rezzenéstelenül szemléli hogy te ettől szenvedsz. Tanulj meg felülkerekedni rajta és ki fogsz kászálódni belőle.

2015. szept. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!