Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kedv javító tea?

Kedv javító tea?

Figyelt kérdés
rosszkedvre keresek homeopátiás szert, teát, amit egy egyszerű bioboltban is lehet kapni, és azért használ is. Gyógyszert nem akarok, nem annyira rossz a helyzet.

2015. jún. 21. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
rosszkedvre pszichiáter ír fel antidepresszánst garantáltan hatékony! :)
2015. jún. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ha rosszkedvre midenki oda rohangálna, mindenki gyógyszerezné magát....írtam hogy tea, nem gyógyszer
2015. jún. 21. 19:25
 3/8 anonim ***** válasza:

nem hiszem hogy létezne kedv javító tea. Max ha valami tudatmódosító szerről van szó és elszállsz, de igazából az se a kedvedet javítja. Megsúgom, ezt még az antidepresszáns se teszi. Annak az a hatásmechanizmusa, hogy kicsit tompítja az érzelmek mindkét végletét így talán kevésbé kerülsz mélyebbre, de hű de boldog se nagyon leszel, maximum minden oké lesz. Nem hiszem hogy létezik olyan szer bármilyen formában, ami tényleg a kedvedet javítja és bármikor megiszod/beveszed, jobb kedvű leszel. Némelyekre az alkohol hat így, de ez sincs mindenkinél jelen és igazából az alkohol is inkább szorongást old, ellazít és ettől tudsz vidámabb vagy épp szomorúbb lenni. A nyugtatóknak is van egy ehhez hasonló hatásmechanizmusa, de attól hogy beveszel egy kis nyugtatót még nem leszel konkrétan garantáltan jobb kedvű.


Szóval pontosítanál hogy milyen hatást is szeretnél? Szorongást oldani (van olyan gyógytea amelyiknek nyugtató hatása van) vagy az általános közérzeteden szeretnél javítani (ez esetben érdemes némi vitamint szedni, persze nem túlzott mértékben, az se egészséges, de a legtöbb szervezet manapság némileg vitamin hiányos. A Magne B6ot szokták leginkább említeni ha konkrétan állandóan fáradékony vagy, nyomott a hangulatod, ilyesmi. Van akivel csodákat művel.) vagy esetleg szeretnél valami jó kis tudatmódosító szer hatású teát? (erre nem tudok példát írni, őszintén bennem fel se merült hogy egy teától akarjak elszállni...)


De a rosszkedvre az a legnagyobb gyógyír, ha megfejted az okát és változtatsz rajta. Ebben segíthet akár egy pszichológus is, de egyedül is megteheted hogy önismeretet fejlesztesz.

2015. jún. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vagy egyél/igyál csokit, abban van endorfin, amit boldogsághormonnak szoktak nevezni :) Esetleg kezdj sportolni, az is endorfin termeléssel jár. Tessék, ezek tényleg kedv javítók, csak épp kicsit sem teák vagy homeopátiás cuccok :) Előző voltam.
2015. jún. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A rumos tea is olyan.
2015. jún. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ilyenkor az orbáncfű teát szokták javasolni, én próbáltam de nem sok hatása volt, inkább csak a placebó hatás, hogy azt vártam hogy jobb lesz tőle.


próbáltam alkoholt is inni az orbáncfű tea mellé, úgy se vált be igazán, bár mintha másnap jobban fájt volna a fejem.

2015. jún. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6 hetes orbáncfű kúra!6 hétig,este megiszol egy csészével!majd 6 hét szünet!

Valamint jó a citromfű,macskagyökér:)

Mivel nem szintetikus gyógyszerek,ne várjad rögtön a hatásukat...ezeknek idő kell,de segíteni fognak!

2015. jún. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
az orbáncfűről olvastam, kerestem is drogériákban de nem találtam. Tudtok helyet ahol lehert venni? Max a herbária nyugtató teát tudom most így felsorolni, amit majdnem megvettem ma. filteres kiszerelésben.
2015. jún. 22. 13:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!