Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok mások előtt enni?

Miért nem tudok mások előtt enni?

Figyelt kérdés

Idegen helyen egyátalán nem megy, nem is kívánom, sokszor még inni se tudok. Itthon pedig inkább az van, hogy úgy eszek, hogy senki ne lássa. Konkrétan bújkálok az étellel. Mintha szégyellném, hogy eszek vagy én nem is tudom...

Miért lehet ez? 17/L


2015. jún. 13. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Mert evési zavaraid vannak.
2015. jún. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De ez milyen étkezési zavarra utal?

Ha egyedül eszek, akkor se eszek túl sokat, régebben akkor teletömtem magam mindennel, de már egyre ügyesebben tudok mértéket tartani.

2015. jún. 13. 19:57
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Anorexia
2015. jún. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez nem anorexia, akkor a súlyoddal, kinézeteddel lenne bajod a fejedben. Szerintem zugevő vagy.
2015. jún. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A zugevő az megint más nem? Mármint a zugevő az titokban teletömi magát, volt ilyen időszakom is, de most már csak normális mennyiségeket eszek, vagy kevesebbet és egy falatot se vagyok képes mások előtt. Meg amit még írtam, hogy már az ivással is így van. Egyik napról a másikra kezdődött, hogy elmentem egy kávézóba és már nem tudtam meginni a kávét.
2015. jún. 13. 20:03
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez azért rossz, mert ha pl. suliban vagyok akkor egész nap éhezek. Szédülök, majd elájulok.
2015. jún. 13. 20:05
 7/9 anonim ***** válasza:
28%
Lehet, hogy volt valami traumád, vagy megszégyenültél valamikor, mikor ettél mások előtt, emiatt kialakulhatott benned(tudat alatt), hogy ez egy elkerülendő dolog. Az is lehet, hogy nagy benned a nyomás, hogy megfelelj a társadalom által sugárzott ideálnak, miszerint vékonynak kell lenni, ezért nem akarod hogy a társadalom lássa, hogy eszel.(ez f..szságnak hangzik, de van ilyen is) Egyéb okai is lehetnek, magadban kell keresni a választ, de ha nagyon elfajul a probléma, érdemes lehet pszichológushoz fordulni.
2015. jún. 14. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

kár a kifejezéseken lovagolni, hogy ez micsoda valami könyv kategorizálása szerint.


ha nem zavar, akkor csináld így, és mondd másoknak, hogy neked így kényelmesebb és nyugodtabb.

ha zavar, akkor meg keress fokozatokat, amivel gyakorolni tudsz. pl. parkban egyél egy csokit, amikor senki nincs a közelben, de éppenséggel meg is láthatna valaki.

2015. jún. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
Ez a szociális fóbia egyik jellemző tünete. Más dolgokat nem szégyellesz mások előtt csinálni? Pl. telefonálni, úgy írni, hogy más közben néz, összezárva lenni egy idegennel egy liftben, idegenek előtt beszédet tartani, stb?
2015. jún. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!