Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy vizsgázzak így le?

Hogy vizsgázzak így le?

Figyelt kérdés

Osztályozó vizsgát kell tennem jövőhéten, majdnem minden tantárgyból. Sokat hiányoztam év közben, pánikbetegség miatt, meg utána ehhez társult depresszió és evészavar is. Az utóbbi amiatt, hogy emetofóbiám van és nem, mertem enni, mert rettegtem, hogy hányni fogok, igazából a pánikbetegség is nagyrészt ebből adódik. Voltam kórházban is, járok pszichológushoz, de nem igazán javul a helyzet. Nagyon rosszul vagyok a vizsgák miatt, nem is tudom miért, folyamatosan haladtam az anyaggal, így nem nulla a tudásom azért, meg most is tanulok és tudom, hogy a tudásom alapján meg tudnám csinálni, de ezek a rosszullétek megőrjítenek. Minden nap megy a hasam, hányingerem van, tipikus gyomorideg, de szőrnyű, most is sírok és remegek, mert hányingerem van és úgy félek, hogy hányni fogok. Hogy vizsgázzak így le? Ha már most ennyi bajom, akkor ott még milyen gyomoridegem lesz... Ami egy dolog, viszont ilyenkor annyira félek hogy hányni fogok, hogy szörnyű pánikrohamok törnek rám. De nem akarom feladni! Meg akarom csinálni, mert ez most fontos nekem! Azon is gondolkodok, hogy beveszek valami nyugtatót a vizsgákra (amúgy nem szedek), de félek, hogy az meg csak letompítja az agyam.

17/L


2015. jún. 2. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos van kezelő orvosod. Szólj neki. Lehet tud valami segítséget a gondodra.
2015. jún. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pszichológusom van, de ahogy írtam nem igazán használ, nem javul az állapotom. És erre is annyit mondott, hogy alkalmazzam a hasi légzést, amit tanított, meg játsszam le a fejemben előre, hogy jól sikerül és minden rendben van. Az a vicc ebben az egészben, hogy tényleg nem attól félek,hogy nem fogom tudni, hanem attól, hogy hogy fogok oda eljutni, hogy fogok beülni egy terembe vizsgázni, hogy fogom elkerülni a rosszulléteket. Most is lélegzek én már mindenhogy, nyugtatgatom magam, de olyan hányingerem van, hogy kikészülök és most is megy a hasam
2015. jún. 2. 15:25
 3/6 anonim válasza:

Segiteni fog a nyugtato. Nem old meg semmit, de a vizsga idejere vegyel be nyugodtan.

En is igy vizsgazom jelenleg az egyetemen. Tudom, min mesz keresztul!!

2015. jún. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Fúú teljesen átérzem a helyzeted, tavaly pont így voltam én is érettségi idején. Nem is az érettségitől féltem, hanem attól, hogy hogyan fogom én azt a pár órát kibírni... Kemény menet volt, de végül leérettségiztem, nem volt semmi nagyobb gond:) Próbáltam inkább a feladatokra koncentrálni és nem gondolni a hányingerre. Emellett vettem be hányinger elleni gyógyszert és xanaxot. Én is csak a nyugtatót tudom tanácsolni, nyugodtan vedd be!:)
2015. jún. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

-Sok mozgás, pl. futásd, bringázás.


-Szigorú napirend, alvási és étkezési rutinnal, kikapcsolódással.


-A kérdéses helyzet elpróbálása.



Nézd a jó oldalát. A félelem felhasználható, serkenti az agyműködést, a problémamegoldást. Ahelyett hogy küzdessz elenne, és az viszi el az energiát hogy lenyugodj, póbáld ezt a felfokozott tudatállapotot a megszeretni. Nekem ez a trükköm, elhitetem magammal, hogy nekem ez a szuperképességem, mint a nitró az autón.

2015. jún. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Depresszióval, pánikbetegséggel és evészavarral csodálom, hogy pszichológushoz és nem pszihiáterhez jársz ( engem oda küldtek). És azon is, hogy nem szedsz gyógyszert én szedek pánikbetegségre magnéziumot és fél-fél szem ataraxot és tök jól meg vagyok :-) Ilyen esetbe valamit te is vegyél be,ha nem szedtél nyugtatót sose,akkor számolj azzal, hogy DURRR kiüthet ha nem bírod..Mindenesetre gratulálok,hogy gyógyszer nélkül végig bírod csinálni, de ha nem javulsz valamit szedj..mert bár rohadt káros,de a napjaid túlélésében segít SŐT abban is esetleg jól.érzed magad,de ha már a vizsgákig eljutottál (ami ilyen bezegségekkel nem egyszerű), akkor csináld már meg ugyan :-) még eszed is van hozzá, ne legyél saját magad ellensége,hiszen előtted az egész élet. BÍZZ MAGADBAN ÉS MENNI FOG!
2015. jún. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!