Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minek lehet a tünete a fej-...

Minek lehet a tünete a fej- és kézrázás, elmélyült gondolkozás közben?

Figyelt kérdés
A fenti tüneteket kisgyermekkorom óta észlelem magamon. Mikor mélyen elgondolkodom, - és különösen, ha jókedvem van - a kezeim és a fejem furcsa rángatózásba kezdenek olyan intenzitással, hogy néha meg is karmolom az arcom. Fontos infó lehet, hogy ebből az állapotból ébreszthető vagyok, tehát ha valaki szólít, úgymond "észre veszem magam", de a dolog természetesen így is nagyon kellemetlen.
2010. febr. 27. 08:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugynevezett tikk betegségre gondolok, ami akaratlan idegrángásokat okoz. Van akinél állandóan jelentkezik, hirtelen mimikai változás, furcsa hangok adása, kéz, láb rángás. Pszichiátert, vagy neurológust keress fel. De elsőssorban neurológust. Kellemetlen lehet, és komolyan sajnálom hogy így alakult náld ez a dolog. De szerintem van segítség.Nézz utána! Ne haanyagold.
2010. febr. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez ebből a Tourette-szindrómára következtethető. (pont tegnap olvasgattam róla)
2010. febr. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
írtam neked privátban!
2014. okt. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!